העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

בית דפוס והדפסת פנקסים

ישנם הרבה מאוד בתי עסק וחברות שמשתמשים בסוגים שונים של פנקסים מודפסים בבתי דפוס. מה כדאי לדעת על הדפסת פנקסים אצל בית דפוס?

גם עם המעבר להנהלת חשבונות באינטרנט, עדיין ישנם הרבה מאוד בתי עסק וחברות שמשתמשים בסוגים שונים של פנקסים מודפסים אצל בית דפוס. מה כדאי לדעת על הדפסת פנקסים בבתי דפוס?

בתי דפוס רבים מציעים פנקסים מסוגים שונים, אותם הם מדפיסים עברו עסקים וחברות. רוב הפנקסים אותם מדפיסים בבתי דפוס הם פנקסים שבלוניים למדי ואין מה לשנות את תוכנם או את העיצוב שלהם. מצד שני, אם אתם בכל זאת רוצים לשמור על יחודיות בפני הלקוחות או הספקים שלכם, קצת עיצוב לפנקסים שאתם מזמינים בבית הדפוס לא יזיק.

תחילה נראה כמה מסוגי הפינקסים המודפסים בבתי דפוס:

- פנקסי חשבוניות וקבלות או פנקסי חשבונית מס/קבלה

בתי דפוס רבים מציעים פנקסים אלה במודל הבא: כל פנקס מכיל 25 חשבוניות או קבלות או חשבונית מס/קבלה, לרוב מקור עם שני העתקים. המקור הולך ללקוח, העתק אחד הולך להנהלת החשבונות והעתק אחד נשאר בפנקס. הנייר הוא נייר כימי (אין צורך יותר בקופי) ויש להקפיד שבית הדפוס יבצע חירור פרפורציה של המקור והעתק אחד בלבד. משקל הנייר הוא לרוב 75 גרם.

רוב בתי הדפוס מציעים את הפנקסים האלה בגודל של A5 (חצי A4), בעיצוב מתבניות שקיימות אצלם. רצוי להוסיף הדפסת לוגו, כשברוב המקרים לא מדובר בתוספת מחיר. מתי מבקש הדפוס תוספת? אם העיצוב חורג מהתבנית שיש לו ומחייב זמן עבודה של ביצועיסט בבית הדפוס או שאתם מבקשים עוד צבע או צבעים.

יש להקפיד על מספור רץ על ידי נומרטור בבית הדפוס.

- שישיות ורביעיות

אותה גברת בשינוי אדרת: הכוונה היא לפנקסים בהם בגליון אחד משלב בית הדפוס ארבע או שש חשבוניות, עם פרפורציה בין כל אחת ואחת. מספר ההעתקים דומה וגם משקל הנייר. יש להקפיד על מספור רץ על ידי נומרטור בבית הדפוס.

- פנקסי זיכויים, פנקסי הזמנות והזמנות עבודה ופנקסים לעוסק זעיר

אלה הם פנקסים ממוספרים, לרוב באותו מספר העתקים ומאפיינים כמו פנקסי חשבוניות וקבלות. גם פה, יש להקפיד על מספור רץ על ידי נומרטור בבית הדפוס.

מה קורה אם רוצים שינויים בצורת המסמך או בתוכנו?

חייבים לזכור שכל ההוצאה על הדפסת פינקסים בבית דפוס היא בסדר גודל של מאות שקלים בודדים. עם זאת, אם השינוי אינו גדול ויכול להכנס למסגרת המסמך הקיים, בית הדפוס עשוי לבצע אותו ללא תשלום או בתשלום סמלי.

עם זאת, אם אתם מבצעים שינוי עיצובי במסמך או מדפיסים בצבע, בקשו מבית הדפוס שיבצע את ההדפסה עם לוחות מתכת. לוחות אלה מעט יקרים יותר, אבל עמידים יותר מלוחות נייר וישמשו אתכם גם בהדפסות חוזרות בבית הדפוס.