העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

בית דפוס: הדפסה על חולצות

בניגוד להדפסה על נייר או מוצרי נייר, שמתבצעת בבתי דפוס רגילים (אופסט), הדפסה על חולצות מתבצעת בבתי דפוס שמתמחים בהדפסות רשת או בית דפוס להדפסות משי.

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

במה שונה הדפסה על חולצות מהדפסה רגילה על נייר ומהן שתי השיטות המקובלות ביותר להדפסה על חולצות. איזו שיטה תתאים לכם?

הדפסה על חולצות דפוס משי

בניגוד להדפסה על נייר או מוצרי נייר, שמתבצעת בבתי דפוס רגילים (אופסט), הדפסה על חולצות מתבצעת בבתי דפוס שמתמחים בהדפסות רשת או בית דפוס להדפסות משי. שיטה זו היא שיטה מצוינת להדפסה כמותית על חולצות, ומיד נבין למה.

בטכנולוגיה זו, מייצרים גלופות שעשויות למעשה מרשת בדרגות צפיפות שונות. בתהליך מיוחד בבית הדפוס, אוטמים חלקים מהרשת, וחלקים אחרים נשארים פתוחים. את הרשת מצמידים לחומר עליו מדפיסים חולצות, במקרה שלנו ומעבירים צבע. במקומות בהם הרשת "פתוחה" יעבור צבע ויצבע את הבד, ובחלקים האטומים לא. אחרי הצביעה של החולצות, לוקחים את החולצה ומייבשים אותה בתהליך שדומה לגיהוץ.

בתי דפוס משי מתמחרים את הדפסת החולצות בהתאם למספר הצבעים שמהם מורכב הציור המודפס: 1, 2, או שלושה. כל חלק או צבע בציור מורכב מגלופה שונה וחייבים להדפיס אותו בנפרד. כל גלופה עולה כסף - כמה עשרות שקלים ויותר, בהתאם לגודל שלה. מכאן העלות השונה והגבוהה של הדפסה על חולצות במספר צבעים ובכמות קטנה של פריטים: מחיר הגלופה יהיה גבוה ממחירן של כמה חולצות גם יחד, כך שרק אם אתם מדפיסים כמות גדולה של חולצות, שווה להשתמש בדפוס רשת או הדפסת משי.

הדפסה על חולצות שיטות אחרות

שיטה נוספת היא להדפסת על חולצות היא למעשה הכנת מדבקה, שאותה מגהצים על החולצה. היתרון של שיטה זו, הוא בכך שאפשר להדפיס על החולצה מה שרוצים, במחיר אחיד וללא תלות במה שמודפס. החסרון הוא ששיטה זו להדפסה על חולצות מתאימה להדפסה של מספר קטן של חולצות, היא איטית יותר ויקרה יותר מהדפסה על חולצות בהדפסת משי.

חסרון נוסף של מדבקת הגיהוץ הוא שבחלק מהמדבקות השטח המודפס נאטם ולא נושם. בנוסף, הדפסת גיהוץ על חולצות בשיטה זו רגישה יותר לכביסות חוזרות: יש לכבס את החולצות כשהן כלפי פנים ובטמפרטורה נמוכה. בנוסף, בהתאם לחומר בו השתמשו להדפסה על החולצה, מותר או אסור לגהץ את מקום ההדפסה.

לסיכום: אם אתם מעוניינים בהדפסה על חולצות במספר רב של צבעים, כמו בהדפסת צילום ליום הולדת, שיטת המדבקה היא השיטה עבורכם. אם אתם מעוניינים בהדפסת חולצות עם לוגו, כיתובים קצרים וכד' ובכמויות גדולות הרי שהדפסת חולצות בדפוס רשת או משי היא השיטה עבורכם.

search