העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מזון וציוד לבעלי חיים, חיות מחמד

חיות מחמד-אימצתם חיית מחמד חדשה? מזל טוב! המאמר הבא מסביר כיצד מתאימים לחיית המחמד החדשה את הציוד והמזון המתאימים ביותר.

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

הכלב או החתול שלנו, הופכים מהר מאוד לחלק מהמשפחה. בתור שכזה, אנחנו מוכנים להשקיע לא מעט ברווחתם של בעלי החיים שגרים איתנו, וזה כולל כמובן מזון מתאים וציוד מגוון – ממזון ורצועה ועד צעצועים וסוודר אופנתי לחורף. איך תמצאו מזון וציוד לבעלי חיים שמתאים לחיות המחמד שלכם, ובמחירים סבירים?

הדברים הבאים אינם תחליף להתיעצות עם וטרינר או בעל מקצוע, ומובאים כאן לשם מושג כללי בלבד.

התאמת המזון לבעל החיים

כשם שלא תחשבו על הגשת מזון כלבים לחתול, או להפך, כך כדאי מאוד להתאים את המזון לגילה של חיית המחמד: גור כלבים או כלב צעיר, צריכים מזון כלבים שונה לגמרי מזה שדורש כלב בוגר או מבוגר.
כמו כן, התאימו את המזון לסוג הכלב וגודלו: כלבים גדולים ופעלתנים צריכים אוכל אחר מכלבים קטנים, או כאלה שאינם פעילים מאוד. סוג המזון לחתולים משתנה גם כן, בהתאם לגיל החיה ומצבה: גורי חתולים וחתולות בהריון או חתולות מיניקות יצרכו מזון אחר מזה של חתולים בוגרים או מבוגרים. התיעצו עם המוכרן בחנות לבעלי חיים, אם אתם לא בטוחים.

תכולת מזון לבעלי חיים

חשוב לדעת, שמזון לבעלי חיים מכיל לעיתים כמות גדולה של תירס או מקור צמחי אחר לפחמימות. השוו ובידקו מה תכולת הבשר – חלבון – שיש במזון. לפעמים יציעו לכם מזון בעלי חיים זול מאוד, אבל תכולת החלבון שלו תהיה נמוכה. התוצאה היא נפח יציאות גדול ותכיפות יציאות רבה. כמו כן, הכלב או החתול יהיו רעבים, ויאכלו יותר מהמזון שתגישו להם. בסופו של דבר אתם עלולים לשלם אותו מחיר עבור מזון בעלי חיים זול ומזון יקר לבעלי חיים, או כמעט אותו מחיר. גם כשאתם בחנות לבעלי חיים, כדאי לעשות את החשבון ולהשוות תכולת חלבון. כמו כן, זכרו שאפשר לערבב בין סוגי מזון שונים – זול ויקר. התייעצו עם הווטרינר שלכם.

חטיפים ומזון לבעלי חיים

חטיפים הם לא רק מזון, אלא גם ציוד לבעלי חיים. לחטיפים שונים יש ערך של משחק או ערך רפואי. לדוגמא, רצועות גיד מיובשות או 'אוזניים' יעזרו לא רק לשמור על העניין של הכלב, אלא גם על השיניים שלו. חטיפים אחרים ניתנים בשלבי אילוף שונים, או סתם כאשר רוצים לצ'פר את החיה – כלב או חתול. כל חנות לבעלי חיים או חנות לציוד לבעלי חיים תחזיק מגוון מסוים של חטיפים כאלה. אגב, טיפ חשוב הוא לתת מדי פעם לכלב עצם של בקר כדי לשמור על נקיון ובריאות השיניים.

חנויות ציוד לבעלי חיים

לצד רשתות של חנויות לבעלי חיים, שמציעות מגוון גדול של ציוד לבעלי חיים, אפשר למצוא גם חנויות פרטיות. המחירים משתנים, ואין חוקיות, כך שבכל מקרה כדאי להשוות בין חנות בעלי חיים אחת לשניה. חלק מחנויות ציוד לבעלי חיים מחזיקות בעיקר ציוד לכלבים וחתולים, וחלק מחזיקות גם ציוד לציפורים, מכרסמים ודגים. משלוחים – חינם – הם יתרון גדול (סחיבת שק של 20 ק"ג מזון כלבים?) וכן חניה ונגישות קלה.

search