העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מה אסור לחתולים לאכול?

תזונה מאוזנת חשובה לכל חיות המחמד. לצד מזון חתולים בריא ומזין, חייבים להקפיד ולא לתת לחתולים לאכול מהדברים הבאים – בכלל או שלא בכמויות גדולות.

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144
מה אסור לחתולים לאכול

האם ידעתם שיש סוגי מאכלים ומזון שאסור בשום אופן לתת לחתולים? מטונה בכמויות גדולות ועד בצל: הנה כמה טעויות שאסור לכם לעשות.

חתול כחיית מחמד? סוגי המזון שיש להימנע מהם

תזונה מאוזנת חשובה לכל חיות המחמד, ממש כשם שהיא חשובה לנו, בני האדם. חתולים במיוחד (ובוודאי שגם חיות אחרות) חייבים תזונה שמבוססת על בשר, בראש ובראשונה. לצד מזון חתולים בריא ומזין, שימנע גם הופעת מחלות בהתבגרות החתול, חייבים להקפיד ולא לתת לחתולים לאכול מהדברים הבאים – בכלל או שלא בכמויות גדולות. להלן רשימה חלקית:

אלכוהול

זה עלול להראות כמו בדיחה, או משהו משעשע, אבל חתול שיכור הוא חיית מחמד בסכנה. די בכמות של שתי כפיות משקה חריף כדי לגרום נזק לחתול בוגר. שלוש כפיות של ויסקי או וודקה עלולות פשוט להרוג אותו.

מוצרי חלב וגבינה

אפשר בהחלט לתת חלב וגבינה רכה לחתלתול או חתול צעיר מאוד, אבל אל תשלבו מוצרי חלב או גבינה במזון חתולים לחתול בוגר. חתולים בוגרים לא מסוגלים לעכל חלב וגבינה. 

בצל

שאריות מהצלי של שבת כמזון חתולים? לא אם יש בו בצל. בצל עלול להרוס את כדוריות הדם האדומות של חתולים ולגרום לאנמיה. זה נכון לגבי בצל טרי וגם לגבי בצל מיובש או אפילו אבקת בצל. אם אתם נותנים מעט מזון שכולל במקרה בצא או אבקת בצל, זה לא נורא, אבל אל תהפכו את זה להרגל, כמובן.

שוקולד

theobromine הוא חומר שנמצא בשוקולד, בקולה, קקאו, תה ועוד. הוא רעיל לחתולים (גם לכלבים, בכמויות מסוימות). אל תתנו לחתול שלכם שוקולד בתור חטיף, גם לא שוקולד לבן!

ענבים

וגם צימוקים וענבים טריים עלולים לגרום לבעיות עיכול אצל חתולים. לא כל החתולים רגישים, אבל בטוח יותר להמנע בכלל.

ביצים טריות

הרבה אנשים חושבים שהם מעשירים את מזון החתולים, על ידי הכנסת ביצים טריות למזון של חיית המחמד. זו טעות! ביצים טריות עלולות להיות נגועות בסלמונלה (נדיר, בישראל) אך יותר מזה: ישנו בהן חלבון שמפריע לספיגת ויטמינים מסוימים אצל חתולים.

טונה כמזון חתולים

חתולים (וגם כלבים) אוהבים טונה. אל תאכילו את חיית המחמד שלכם רק בטונה משומרת כמזון חתולים, כיון שהוא יסבול מתת תזונה. האכילו אותו במזון חתולים מאוזן, והוסיפו טונה בתור צ'ופר, לצד מזון החתולים.

מזון כלבים כמזון חתולים

זוהי טעות גדולה! במזון כלבים ישנם מרכיבים שבכלל לא מתאימים לחתולים, וכוללים רכיבים מהצומח ועוד.

כבד - מותר לחתולים?

אפשר לתת מעט כבד לצד מזון החתולים הרגיל, כדי להעשיר אותו, אבל לא לתת יותר מדי ולא באופן קבוע.

דגים טריים

גם פה, אפשר להעשיר את מזון החתולים הקבוע במעט דגים מבושלים, אבל לא בדגים טריים. בשר דגים טרי עלול לגרום לחוסר בתיאמין (חומצת אמינו חשובה), למחלות ומוות.

 

 

חשוב לתת לחתול שלכם רק אוכל של חתולים, גם אם הוא מבקש משהו אחר

 

 

לא לתת שומן ושאריות של אוכל - למרות הפרצוף הבקש של החתול שלכם

אל תתנו שומן לחיית המחמד שלכם כיון שהיא עלולה לסבול משלשולים והקאות. הקפידו לא לתת עצמות – למרות מה שרואים בסרטים מצוירים, בהם חתלתולים מתלקקים על עצמות של דגים.

לסיכום

מזון חתולים טוב, מאוזן וכזה שמתאים לחתול שלכם הוא הטוב ביותר לחיית המחמד הביתית. בכל עניין ושאלה, התיעצו עם וטרינר או בעל מקצוע בתחום.

search
ממוצע דירוגים: 4.4 מתוך 5, כמות מדרגים:7