העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

חשיבות החטיפים באילוף הכלב

האם ידעתם, שהאמריקאים מוציאים כ- 3.5 מיליארד דולר בשנה על חטיפים לחיות מחמד? גם בישראל זהו תחום שצומח במהירות. האם אנחנו נותנים כל כך הרבה חטיפים לכלבים או לחתולים בגלל שהחטיפים בריאים? האם ואיך חטיפים חשובים באילוף הכלב?

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה
חשיבות החטיפים באילוף

למה מאלפים נותנים חטיפים?

מקובל לחשוב שהענקת חטיף לכלב לאחר שהוא ביצע תרגיל כלשהו או הגיב לפקודה היא דבר חיובי.
אנחנו נותנים לכלב חטיף כדי לפתות אותו לבצע פעולה כלשהי או כדי שיתרגל לבצע אותה: בעצם הענקת החטיף – שהוא טעים – הכלב לומד לשייך את ביצוע הפעולה למשהו חיובי.

  • במהלך הזמן, אומרת התובנה, הכלב כבר לא חושב על החטיף כאשר מורים לו לבצע פקודה, אלא מבצע את הפקודה כי היא עצמה כבר נחשבת חיובית בעיניו.

חטיפים טובים יותר מליטוף או מילת חיבה?

חלק גדול מאיתנו מאמין שחטיף שווה לכלב יותר מאשר ליטוף או מילה טובה (תשבחות שנאמרות בטון אוהב), כאשר אנחנו מאלפים אותו. 
הנה, עובדה: כלבים שנותנים להם חטיפים עשירים וטעימים, מגיבים טוב יותר לפקודות ואילוף, מאשר כלבים שמקבלים "סתם חטיף". אז זה בטח ככה גם עם ליטוף, לא?
לא בהכרח. 

  • כלבים מגיבים טוב יותר לחטיפים טעימים או עשירים יותר, פשוט בגלל שהם עשירים וטעימים יותר, לא בגלל שהם חושבים שאנחנו מעריכים אותם יותר. 

כלבים רוצים ומחפשים את האהבה שלנו ואת החברה ואת תשומת הלב שלנו. למעשה, אם נאמן ונאלף אותם רק על סמך ליטוף ומילים טובות, הם יגיבו מצוין לאילוף. הם ישמחו לא פחות בליטוף שיקבלו מכם, מאשר בחטיף כזה או אחר. 

  • כלבים רבים נקשרים יותר למי שמאמן ומתרגל אותם ואיתם, מאשר למי שנותן להם אוכל!

מתי חטיפים כן עוזרים?

חטיפים חשובים לאימון ואילוף בעיקר כאשר המאמן או המאלף מרוחק מהכלב. במקרה כזה, החטיף יכול לשמש כפיתוי ויזואלי וסיבה לכלב לציית לפקודה או לבצע את הפעולה.  

איך לבחור חטיף בריא שמתאים לכלב?

חטיף טעים יותר = חטיף עשיר יותר בקלוריות. 
אם אתם לא רוצים חיית מחמד כבדה ושמנה מדי, בחרו חטיף צנוע מבחינת הערך הקלורי שלו, במיוחד אם אתם נוהגים להעניק הרבה חטיפים. 

  • אתם בהחלט יכולים להשתמש בפרי או בירק כלשהו – פלפל אדום או ירוק, או מלפפון – בתור חטיף. 

זקוקים למזון או ציוד לבעלי חיים וחיות מחמד? היכנסו עכשיו למדריך b144 ומיד תמצאו חנות שקרובה אליכם. 
 

search