העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

בחירת מזון לחתולים

מה ההבדל בין מזון כלבים למזון חתולים ומדוע חתולים אוהבים כל כך בשר?

תוכן עניינים - קישורים בתוך הכתבה
צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

בעוד כלבים, כמו בני אדם - נוטים לאכול כל סוג של אוכל – בשר, דגים וגם צמחוני – חתולים ניזונים קודם כל מבשר. עובדה זו משפיעה מאוד על סוג המזון לחתולים ועל מרכיביו.

חתולים זקוקים מאוד לבשר בגלל החלבון שהוא מכיל ובגלל השומן שבו, בעוד שמזון עתיר פחמימות יגרום לחתול להשמין, לפתח סוכרת ולחלות. חשוב לזכור שחתולים הם טורפים אמיתיים וצרכני בשר גדולים, ולא להבהל מכך שהם אוכלים הרבה יותר בשר בהשוואה אפילו אלינו.

כאשר תכניסו חתול חדש הביתה, התייעצו עם וטרינר בקשר לסוג מזון החתולים שרצוי לתת לחתול: מזון יבש הוא כמובן נח יותר וכלכלי יותר (וגם לרוב דל בקלוריות), אבל יש בו יותר חומרי שימור מאשר במזון לח או משומר. מזון חתולים שתכינו בעצמכם יכול להיות מצוין לחתול שלכם, אבל גם אז, רצוי וחשב ולהתיעץ עם הוטרינר, כדי לוודא שמזון החתולים לא מכיל יותר מדי שומן או קלוריות.

מה קורה אם המזון לא מתאים לחתול?

החתול עלול לסבול ממגוון של בעיות, כולל שלשולים, גאזים ובעיות בפרווה. השיער של החתול – חלק חשוב מאוד בבריאות הכללית שלו – יאבד מהברק שלו, הוא עלול לנשור ועוד.
חתולים הם מאוד בררנים בכל מה שקשור במזון שלהם: חתול שיתנו לו מזון חתולים שהוא לא אוהב, פשוט לא יגע בו. גם מזון חתולים שלא יהיה לו טעים ישאר בקערה, אפילו ימים. זהו מצב מסוכן, כיון שאם תמשיכו להגיש לחתול מזון שהוא לא אוהב, הוא פשוט ירזה מאוד ועלול אף למות.

איך להחליף את מזון החתולים?

אם הגעתם למסקנה שמזון החתולים לא מתאים לחיית המחמד שלכם מכל סיבה שהיא - החתול התבגר, הוא חולה או שהמוצר התייקר מאוד – אתם צריכים להחליף את מזון החתולים. במצב כזה, רצוי מאוד לא למהר ולהחליף את המזון מיום אחד ליום שני. עשו את ההחלפה בהדרגה, במנות קטנות בכל פעם ותנו להחלפת מזון החתולים לפחות שבוע, לפני שאתם עוברים לגמרי למזון החדש. כמובן שאם מזון החתולים החדש נדחה על ידי החתול שלכם, הוא אינו מתאים לו.

איך משפיעה דיאטה נכונה על הבריאות של חתולים?

חתולים שמקבלים מזון חתולים שמתאים להם, בכמות ובמינון הנכון יהיו כמובן בריאים יותר: זה יבוא לידי ביטוי ביציאות שלהם, בהרגשה הכללית ובחיוניות שלהם ובמראה הפרווה. בטווח הרחוק, חתולים בתזונה נכונה יתבגרו בצורה קלה ובריאה יותר ויסבלו פחות ממחלות פרקים ניווניות, משקל עודף, סוכרת ועוד.

מאמר זה על מזון חתולים מוגש לצורך מתן אינפורמציה כללית והוא לא מהווה תחליף להתיעצות עם איש מקצוע.

search