העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

יתרונות במוצרי אלומיניום בבית שלכם

שוקלים בניה או שיפוץ? מהם היתרונות שיש לאלומיניום ומוצרי אלומיניום בבית שלכם?

שוקלים בניה או שיפוץ? מהם היתרונות שיש לאלומיניום ומוצרי אלומיניום בבית שלכם?

עמידות מוצרי אלומיניום

אחד הדברים החשובים לנו ביותר בבניה חדשה או בשיפוץ הוא עמידות המרכיבים השונים בבניה. במיוחד זה נכון, כאשר מדברים על מרכיב החלונות והדלתות, שהינו המרכיב השני בעלותו, אחרי שלד המבנה.

מוצרי אלומיניום לבניה עשויים מסגסוגות עמידות בפני פגעי מזג אוויר, קורוזיה וקרינת UV. כך, מוצרי האלומיניום המודרניים מבטיחים לא רק מראה יפה לאורך שנים, אלא גם תפקוד אופטימלי לאורך כל התקופה בה מוצרי האלומיניום מותקנים בבניין.

אמנם, ברוב המקרים, אנחנו חושבים על מוצרי אלומיניום רק כפרופילים לפתחים, אבל סגסוגות האלומיניום המודרניות מאפשרות ליצור לוחות אלומיניום עמידים ביותר, שיכולים לשמש אותנו למשך שנים רבות, גם בתנאי מזג אוויר וסביבה קשים. דבר זה נכון גם לבתים ודירות שנבנים בקרבה לים או עומדים תחת עומסי קרינה אולטרא סגולה.

גמישות מוצרי אלומיניום

גמישות האלומיניום והיכולת לעצב בו צורות שונות, מספקים אין ספור אפשרויות למראה הסופי של הבניין או החלל. אלומיניום ניתן לעצב, להלחים, להצמיד בהברגה או לחתוך לצורות בעלות צורניות תלת מימדית ככל שנרצה. תהליך הייצור של פרופילי האלומיניום מציע מגוון עצום של פרופילים בגדלים שונים ובחתכים שונים. כך, בשילוב צביעה במגוון רב של צבעים, יכולים המעצב והאדריכל להציע לכם את מה שחלמתם עליו, הלכה למעשה.

יתרון נוסף שיש לאלומיניום בזכות גמישות הייצור שלו, הוא בכך שניתן להרכיב את הגופים המיוצרים ממנו בכל מקום: בסדנא, כחלק להרכבה טרומית, או במקום ההתקנה עצמו.

קלות וחוזק של מוצרי אלומיניום

לאלומיניום ישנו יחס חוזק למשקל גבוה מאוד, מה שהופך אותו לחומר אידיאלי בבניה קלה. היום, עם השינויים האחרונים בחוקי הבניה בישראל, שמאפשרים למשל סגירת מרפסות מהירה, אלומיניום הופך אופציה מצוינת.

בזכות יחס העמידות למשקל, אדריכלים יכולים לתכנן ללקוחותיהם תוספות בניה יחסית מורכבות, בלי לדאוג יותר מדי לגבי חישובי משקל ויכולת נשיאה. משקופי ומסגרות אלומיניום יכולים להיות דקים מאוד באופן יחסי ובכך לאפשר חדירת יותר אור למבנה תוך שמירה על יציבות השלד. בנוסף, קלות המוצרים הסופיים מאפשרת שינוע זול ויעיל למקום ההתקנה גם, לעיתים קרובות, ברכב מסחרי קל וקלות הרכבה, תוך סיכון מינימלי למרכיב.

מחזור מוצרי אלומיניום

כיום אנחנו דואגים יותר ויותר לאיכות הסביבה בה אנחנו חיים, ולמה שאנחנו מותירים אחרינו לדורות הבאים. מסיבה זו חשוב לנו יותר מהם החומרים בהם אנחנו משתמשים לבניה, וכמה אנרגיה מושקעת בהם. באופן כללי, מחזור מתכות וחומרים אחרים יכול להיות די יקר.

לעומת זאת, מחזור אלומיניום נעשה בדרך שצורכת עד 95% פחות אנרגיה מזו שמשמשת לייצור המוצר הראשוני. מסיבה זו, כל מוצרי האלומיניום לבניה ממוחזרים לאחר פרוקם: הם לא בהכרח ימוחזרו לאותם המוצרים, אבל האנרגיה שהושקעה בהם לא תלך לאיבוד בשום מקרה.