העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

כל מה שרציתם לדעת על איפור מקצועי

עיסוק במקצועות איפור מקצועי

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

עיסוק במקצועות האיפור המקצועי

במשך חיינו הבוגרים, אחוז גדול מאוד מהזמן שלנו מוקדש לתחום העיסוק שלנו. כולנו חייבים לעבוד על מנת להתפרנס ולפרנס את משפחתנו, ועל כן לפחות שמונה שעות מדי יום מוקדשות למטרה חשובה זו. מכיוון שזמן רב כל כך מחיינו הבוגרים מוקדש לעבודה, מנסים מרבים האנשים להשיג עבודה כמה שיותר טובה, או לפחות עבודה בה הם ייהנו, לא יסבלו ובתקווה ירגישו מסופקים.

אם רוצים להודות בעובדות היבשות, רובם המכריע של האנשים בדרך כלל אינו מצליח במשימה חשובה זו. אנשים רבים מעידים כי בסופו של דבר התפשרו על עבודה אשר אינה עבודת החלומות שלהם, מפני שזה מה שיש וגם מפני שהעדיפו ללכת על בטוח ולשים את פרנסת המשפחה בעדיפות ראשונה ועליונה על הכול.

עיסוק במקצועות האיפור המקצועי, איפור אופנה, איפור כלות, איפור ערב ותחומים נוספים באיפור מאפשר לאלו מאיתנו שהם כישרוניים, שוחרי אסתטיקה ואומנות ויכולים לעבוד עצמאית בלי בוס ומערכת שתכתיב להם נוהלי עבודה ולוחות זמנים לעסוק במה שהם אוהבים ובדרך שהם אוהבים. אנשים אלו עוסקים בדרך כלל בתחום החביב עליהם, תחום המהווה עבורם גם תחביב ומקור עניין, בנוסף לאמצעי פרנסה. רבים מאותם בני מזל עוסקים במקצועות האיפור כמקצוע וכמקור פרנסה. עבודה במקצועות האיפור מאפשרת לבעל המקצוע לעבוד כעצמאי, ולהעניק שירותי איפור לקהל הלקוחות שלו. באיפור מקצועי – מאפרים מקצועיים הם אנשים המתמחים בתחום האיפור, ומתפרנסים על ידי הענקת שירותי איפור למגוון לקוחות ובמגוון תחומים: איפור כלות, איפור אופנה, איפור שחקני תיאטרון וקולנוע, איפור ערב, איפור בסלוני יופי וכד'.

עבור המאפר המקצועי יתרונות העיסוק במקצוע עצמאי הם רבים וברורים – בראש ובראשונה הוא עוסק בתחום הקרוב לליבו, קרי: איפור. רובם המכריע של המאפרים מאפרים מתוך אהבה ותשוקה אמיתית למקצוע. שנית, העיסוק במקצועות האיפור כעצמאי מעניק למאפר גמישות נוחה מאוד בלוח הזמנים. על פי רוב, שעות עבודתם נקבעות מול לקוחות רבים ושונים, וכך יכול המאפר לתכנן עבורו את לוח הזמנים בהתאם לצרכיו ולשיקוליו השונים.

בנוסף, עולם האפשרויות הפתוח בפני המאפרים המקצועיים הוא רחב ועצום. במסגרת העיסוק כמאפר עצמאי, תמיד קיימות הזדמנויות פוטנציאליות רבות, ומקומות אליהן ניתן לשאוף ולהתפתח, כמו איפור בטלביזיה שזה מקצוע זוהר ומאתגר ביחד, העברת קורסים וסדנאות איפור למי שיש לו כישורי הוראה, איפור כלות וערב למי שיש הרבה סבלנות כישרון ורצון להרוויח הרבה כסף בזמן קצר. בניגוד לעובד שכיר ממוצע בחברת איפור כלשהי או בחברת קוסמטיקה, מאפר מקצועי עצמאי רואה לנגד עיניו עולם שלם של אפשרויות והזדמנויות לצמוח, להתפתח ולהשיג עניין רב יותר ופרנסה מכובדת. נראה כי חייהם של מאפרים עצמאיים מעניינים, דינאמיים ומלאי אפשרויות הרבה יותר מאשר עבור המאפרים השכירים האחרים.

לסיכום, להיות מאפר עצמאי זה על פי רוב פריבילגיה השמורה לברי מזל, או לאלו אשר מכווינים את עצמם ספציפית לכיוון זה. עבודה כמאפר עצמאי טומנת בחובה הזדמנויות רבות וקורצות, אך גם רמה מסוימת של אי וודאות תמידית הנלווית לכל מקצוע חופשי ולכל מי שעובד כעצמאי. עבור מי שזה מתאים לו, היתרונות שבעולם זה עולים בגדול על אותו חוסר וודאות מסוים.

search