העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

תקלות אינסטלציה

תקלות אינסטלציה – מעולם לא בתכנון

ישנה רשימה ארוכה יחסית של דברים שאנשים רבים לא חושבים עליהם כדבר שבשגרה, מן "לי זה לא יקרה". אלו דברים שלא נמצאים ברשימת הציפיות שלנו כאשר אנחנו קמים בבוקר, ולא מתוכננים כחלק מהשגרה. סביר להניח שזוהי גם הסיבה שאירועים כאלו נוטים להוציא אותנו בקלות מהשגרה, להשאיר אותנו אובדי עצות ולפעמים גם כועסים ועצבניים על המצב שנוצר שמקלקל לנו את התכניות.

דוגמאות למצבים כאלו לא חסר, חלקם נדירים יותר או פחות, אבל באופן כללי מדובר על כל אירוע שלא נכלל בציר של השכמה בבוקר, הגעה לעבודה, ביצוע מטלות היום וחזרה הביתה בצורה המתוכננת מראש. אם מדובר במחלה של ילד, אירוע בטחוני או אפילו פיצוץ צינור מים במורד הרחוב שיוצר פקק הגורם לנו לעיכוב התוצאה היא בדרך כלל יציאה מהשגרה.

תקלות אינסטלציה – מעולם לא בתכנון

למרות שיש עניינים רבים בהם אנחנו נוטים לטפל מראש ובצורה פרופילקטית, ענייני צנרת ואינסטלציה בדרך כלל לא נכללים ברשימה. סביר להניח שלעומת ביקור מתוכנן אצל רופא השיניים או המשפחה על מנת לבצע בדיקות תקופתיות ולוודא ש"הכל בסדר", לא נזמין אינסטלטור אחת לפרק זמן כלשהו אלינו הביתה על מנת שיוודא שצנרת תקינה (אלא אם כן עומדים למכור את הבית). לכן, כל אירוע בו אנו נפגשים עם אינסטלטור הוא בדרך כלל בלתי צפוי במקרה הטוב, ונופל על עיתוי גרוע במיוחד במקרה הרע. הצינור מתחת לכיור ידלוף בדיוק כשיש בעיות כספיות, הדוד יתפוצץ רגע לפני שיוצאים לאירוע, ומשהו יגרום להצפה כללית בבית שבוע אחרי שהחלפנו מרצפות.

כמו בעלי מקצוע ובעלי עסקים אחרים, גם אינסטלאטורים מופיעים בחיינו כאשר אנחנו נתקלים בתופעה שאנחנו מאמינים כי אין לנו את הכלים או הידע (או המוכנות) להתמודד איתה ואנחנו מעדיפים לשלם למישהו שיעשה עבורנו את העבודה. פיצוצי צינור בכל מיקום וצורה ברחבי הבית או הגינה, הצפות ועוד – יגרמו לנו לספוק כפיים ולחפש מספר טלפון של אינסטלאטור זמין. השיטה הנפוצה היא להיעזר בחברים שיוכלו להמליץ על בעל מקצוע אמין או לחילופין, בהיעדר כאלו, חיפוש אינסטלטור בעזרת שירותי מפות באינטרנט.