העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

לעבור את ההצפה בשלום

סתימה והצפה? רצוי מאוד לקרוא לאינסטלטור, אבל הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את ההצפה בשלום.

הכיור שלכם נסתם או שהמים במקלחת עולים? רצוי מאוד לקרוא לאינסטלטור, אבל הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את ההצפה – או את סוף השבוע – בשלום.

כל מערכות הניקוז והאינסטלציה נסתמות. זה חלק מהעניין, ואת זה יסביר לכם כל אינסטלטור: במשך הזמן שוקע לכלוך על דפנות הצנרת. לכלוך זה גורם להצמדות של לכלוך נוסף, ובסופו של דבר נסתמים הצנורות. סוגי הסתימות הנפוצות בבתים פרטיים הם סתימות של שומנים ושאריות אוכל – במטבח, מן הסתם – ושערות, במקלחת או באמבטיה.2

אינסטלציה: עזרה ראשונה לסתימות

אינסטלטורים מבחינים בין סתימות פתאומיות – כמו בשרותים, שנסתמים לעיתים בגלל השלכה של תחבושות הגיניות לאסלה, לבין סתימות שקורות לאיטן, עם הצטברות לכלוך ומשקעים. אבל לא משנה מה סוג הסתימה, אם מצוידים בכלים מתאימים – כאלה שאפשר לקנות בכל חנות לחומרי בניין - תוכלו גם אתם לפתוח את מרבית הסתימות הביתיות הרגילות. זה יכול להיות אולי לא נעים, אבל לפחות לא תצטרכו לחכות להגעתו של האינסטלטור, וההוצאה תהיה נמוכה יותר.

בכל מקרה, אם נראה לכם שרק הצלחתם לשחרר סתימה והמים עדיין לא יורדים כמו שצריך – קראו בהקדם לאינסטלטור, כדי שיטפל בבעיה ויפתור אותה. כמו כן, אם אחרי כמה נסיונות לא הצלחתם לשחרר את הסתימה, אל תמשיכו לנסות אלא קיראו לאינסטלטור. הפעלת כח רב מדי על מערכת הצינורות או שימוש בכלים לא מתאימים עלולים לגרום נזק גדול יותר לצנרת, וחשבון האינסטלטור יהיה גבוה יותר.

שני כלי עבודה בסיסיים של אינסטלטורים שכדאי להחזיק בבית הם פומפה ומשחולת.

הפומפה - הכלי הראשון והבסיסי ביותר לפתיחת סתימות – וגם אינסטלטורים משתמשים בו – היא הפומפה. מלאו את הכיור הסתום עד חציו במים והפעילו את ידידתו הטובה של האינסטלטור. כמה פעמים יחסית בעדינות, ואז ב'מכה אחת' דיחסו ושחררו. פעולת המשיכה המהירה אמורה למשוך את הלכלוך כלפי מעלה ולשחרר אותו. אם מדובר בכיור סתום, אל תתביישו: פתחו את הכוסית בתחתית הכיור – אל תשכחו להציב דלי מתחתיה – ונקו אותה. כמו שכל אינסטלטור יודע, כוסית הניקוז היא כמעט המקום הראשון שנסתם. ואגב – טיפ-אינסטלטורים טוב: נקו את הכוסית מדי פעם בלי קשר למצב הזרימה בכיור.

משחולת - עוד ידידת-אינסטלטורים טובה: מדובר בקפיץ ארוך שבקצהו בליטה. משחילים את המשחולת לעומק הצנרת וכאשר מגיעים לנקודת הסתימה מסובבים אותה, דוחפים ומושכים בעדינות. נסו למשוך את הלכלוך אליכם ולא לדחוף אותו לעומק הצנרת!
אין צורך לקנות משחולת אינסטלטורים ארוכה. שבעה מטרים זה די והותר ורוב הבתים הפרטיים יוכלו להסתפק גם במשחולת קצרה יותר. אם הסתימה מרוחקת, אפשר ורצוי לפתוח קופסאות ביקורת, לנקות אותן ולהחדיר את המשחולת דרכן. עיבדו עם כפפות, בזהירות ועם רגש. אם אתם נתקלים בבעיה או שלא הצלחתם לפתוח את הסתימה בקלות יחסית – קראו כאמור לאינסטלטור.