העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

כיצד מאתרים נזילות?

שעון המים מסתובב ללא לאות? חשבון המים שלכם ממריא לשחקים? כנראה שיש לכם נזילה, אך היכן?

שעון המים מסתובב ללא לאות? חשבון המים שלכם ממריא לשחקים? כדאי להזמין אינסטלטור, לבדוק ולאתר את מקור הנזילה וגם לתקן אותה כמובן.

בוקר אחד קיבלתם חשבון מים, והוא נראה לכם מנופח ובלתי הגיוני. אחת הסיבות לכך יכולה להיות כמובן דליפת צנרת. דליפה כזו יכולה להיות בהרבה מאוד מקומות, ולכן רצוי לאתר אותה מוקדם ככל האפשר. מהם הסימנים אותם מחפשים אינסטלטורים בזמן שהם מנסים לאתר מקור נזילה?

כיצד אינסלטורים מאתרים נזילות?

רטיבות בקירות - אחד השברים שאינסטלטורים מחפשים כאשר מתלוננים על דליפה, היא רטיבות בקירות. חלק גדול מהצנרת עובר בתוך הקירות, ולאינסטלטור קל יחסית להבחין בכתמי רטיבות והתנפחויות בצבע.

רטיבויות ברצפה - רטיבויות כאלה קשה יהיה יותר לאינסטלטור לאתר, אלא אם כן השכנים מלמטה מתלוננים על רטיבות בתקרה או שיש כמובן נפיחות בקיר, בגובה הרצפה או הפאנלים.

איתור נזילות במכשירי IR - במקרה שבו האינסטלטור לא הצליח לאתר את הנזילה על סמך רטיבות נראית לעין, תצטרכו להזמין איתור באמצעות מכשיר אינפרא. מכשירים אלה קולטים את קרינת החום של מים חמים. לכן יש לפתוח את ברזי המים החמים בדירה בזמן שהמאתר או האינסטלטור מחפשים אחרי הנזילה. חשוב לדעת, שלפעמים רטיבות בקירות יכולה לנבוע מצינור שמונח דווקא מתחת לרפצה: האינסטלטור יסביר לכם אז שהמים פשוט מצאו את הדרך הקלה החוצה דרך נקודה בקיר, ולא אחרת.

מהם המקומות המועדים לנזילות, מלבד חיבורי צנרת בקירות?

אינסטלטורים מחפשים נזילות מאחורי ארונות אמבטיה ומתחת לכיורי האמבטיה. בנוסף, האינסטלטור שלכם יבדוק בוודאי אם ארונות המטבח שלכם יבשים ואם אין נזילה מחיבורי הברזים במטבח. אופציה נוספת לנזילות היא מחוץ למבנה, במקום בו נכנסת אספקת המים לבית או לדירה. מקורות נוספים לנזילות הם חיבורי מדיח הכלים וחיבור אספקת המים למכונת הכביסה – הן מהברז והן מנקודת הכניסה למכשירים עצמם.

מה עם הדוד?

כניסת המים לדוד – דוד שמש או דוד חשמלי – יכולה בהחלט להיות מקור לבעיה. אם גיליתם ששעון המים מסתובב ולא ראיתם ביעה במקום אחר, עלו על הגג ובידקו את החיבורים השונים של הדוד. עשו זאת לפני שאתם מזמינים את האינסטלטור.

אם לא נמצאו נזילות באף אחד מהמקומות האלה, יהיה עליכם ועל האינסטלטור לעקוב אחרי צינור אספקת המים שלכם, מהמונה (ה"שעון") ועד הכניסה לבית. יכול להיות שמקור הבעיה יהיה פיצוץ או סדק בצינור זה. את הצינור ניתן לתקן, אבל יכול להיות שהאינסטלטור ימליץ על החלפתו בגלל שהוא ישן או שישנן בו נקודות חולשה נוספות.