העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

כיצד לאתר אינסטלטור מוצלח?

הכיור סתום? שורשים חדרו למערכת הביוב והמים עולים בכל מקום? סוף שבוע וריחות איומים עולים מהביוב? זמן לחפש אינסטלטור, והנה כמה טיפים שיעזרו לכם למצוא אחד טוב.

הכיור סתום? שורשים חדרו למערכת הביוב והמים עולים בכל מקום? סוף שבוע וריחות איומים עולים מהביוב? זמן לחפש אינסטלטור, והנה כמה טיפים שיעזרו לכם למצוא אחד טוב

איתור אינסטלטור טוב הוא לעיתים משימה לא קלה. בסך הכל, אנחנו מכניסים אלינו הביתה מישהו שפותח קירות, מרים בלטות ובדרך גם מחליף חלקים בצנרת. האם האינסטלטור שאנחנו מזמינים אכן יבצע רק מה שצריך? האם הוא יעשה את העבודה כמו שצריך? ואיזו אחריות נקבל מהאינסטלטור שיגיע?

ראשית, קחו בחשבון שלא כל האינסטלטורים מטפלים באותם סוגי בעיות. ישנם שרברבים שיודעים היטב לתקן תקלות בתוך הבית, אבל מתמצאים פחות בבעיות של ביוב חיצוני. לדוגמא, סתימות שורשים הן בעיות לכאורה שגרתיות, אבל כדי לטפל בהן היטב ולאורך זמן דרוש נסיון ומכשור לאיתור נקודות חולשה וחדירת שורשים לצנרת ועוד.

אם אתם מתגוררים בבית דירות ישן ויש לבצע תיקוני צנרת מורכבים ואחזקה של צנרת ישנה, הרי ששוב, ישנם אינסטלטורים שלא יהיה להם הנסיון לטפל בצנרת מסוג זה ויכול שלא יוכלו לתת פתרון יעיל וטוב. בררו עם האינסטלטור – אפילו בשיחה טלפונית – אם הוא מיומן בתקלות מהסוג שאתם חווים ואיך הוא מטפל בהן.

המלצות על אינסטלטור

כדי לבחור בשרברב המתאים, הדבר שכמעט תמיד עובד היטב הן המלצות של חברים ובני משפחה. מי שכבר הזמין אינסטלטור מסוים לביתו או למשרד שלו, מכיר אותו ויודע אם איכות העבודה של האינסטלטור טובה ואפשר לסמוך עליו.

 חברי ועד בית של בניין סמוך או סתם שכנים יכולים גם הם לתת המלצה על אינסטלטור טוב. אם חברים, שכנים או קרובים לא יכולים להמליץ על אינסטלטור באזור המגורים שלכם, אפשרות נוספת היא לברר בחנות חומרי בניין או עם בעל מקצוע אחר – חשמלאי או מתקין מטבחים, למשל.

כיום ישנם כמה אתרי המלצות ודרוגים, בהם אפשר למצוא פרטים על בעלי מקצוע שונים, כולל אינסטלטורים. מן הראוי לקחת חלק מההמלצות האלה עם קורט של מלח, כיון שלא תמיד ידועה זהות ה'ממליצים'.

אחריות על עבודת האינסטלטור

בעלי המקצוע הטובים נותנים אחריות על העבודה שלהם ומכבדים אותה. במקרה והתיקון בוצע בצורה לא טובה או שהתגלתה בעיה נוספת לבעיה שתוקנה, אל תהססו לקרוא לאינסטלטור לתיקון – ובהקדם. משיכת זמן או איחור בהזמנת התיקון עלולים לעלות לכם.

אם נתקלתם בקושי עם האינסטלטור – והיה והוא לא מכבד את האחריות שלו או שאינכם מצליחים להגיע לעמק השווה בעניין כלשהו – רצוי שלא תבטלו צ'קים דחויים שנתתם. עדיף להגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות, כיון שביטול צ'קים הוא פעולה רדיקלית, שבגינה אתם עלולים למצוא את עצמכם בבעיה.