העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

כדאי להכיר: אביזרי אינסטלציה

איזה ציוד ואילו אביזרי אינסטלציה קיימים בשוק? מה אפשר לקנות בעצמנו ומה עדיף שנשאיר לאינסטלטורים?

אביזרי אינסטלציה קיימים במגוון גדול מאוד של איכויות ומחירים. כאשר אתם מתקינים אינסטלציה חדשה – משפתים או בונים – כדאי שתקחו בחשבון שלא תמיד היקר ביותר הוא גם ההכרחי.

אילו אביזרי אינסטלציה קיימים בשוק?

בין אביזרי האינסטלציה אפשר למצוא את האביזרים הבאים:

  • אסלות – קיימות אסלות מסוגים שונים, מתוצרת הארץ ומתוצרת חוץ. האסלה היא אביזר אינסטלציה שרבים חושבים שחייב להראות מליון דולר, אבל למעשה מעטים רואים אותה, בסופו של דבר. לרוב מונח עליה 'קרש' ובכל מקרה הצבע והצורה פחות או יותר אחידים. רוב האינסטלטורים ממליצים על מותג אסלה ישראלי, כאשר אסלות זולות מגיעות מטורקיה ויקרות – מאירופה. אין כל כך הבדל בין אסלות תלויות ורגילות מבחינת יעילות או אמינות; היתרון של אסלות תלויות כאביזר אינסטלציה הוא שאפשר לנקות תחתן.
  • ניאגרה – לאינסטלציה בבית אפשר לבחור בניאגרה רגילה, תלויה או סמויה. הניאגרות התלויות נדירות יותר ומשתמשים בהן במקומות קטנים וצפופים. ניאגרה סמויה נחשבת לאביזר אינסטלציה 'יפה' בעיקר בגלל שהיא סמויה ואפשר לבנות סביבה בגבס או אחרת אבל היא יקרה יותר לתיקון ותחזוקה. ניאגרה רגילה אפשר למצוא מתוצרת הארץ במחירים בסיסיים ובאיכות מצוינת, לצד ניאגרות מיובאות.
  • מושבי אסלה – גם פה, כמו בין כל אביזרי האינסטלציה, ישנם אביזרים טובים יותר ופחות. חפשו מושב אסלה שיש לו עובי ויציבות. חיבור המושב לאסלה עצמה הוא חיבור אוניברסלי ויש מתאמי פלסטיק פשוטים וזולים להרכבתם. לצד מושבי אסלה פשוטים כאמור, אפשר למצוא אינספור מושבי אסלה צבעוניים, מעוצבים וכאלה שעשויים מחומרים שקופים או מעץ.

לצד אביזרים אלה, שלרוב הלקוחות בוחרים, ישנם אינספור אביזרי אינסטלציה שרק האינסטלטורים יודעים למה משמשים והם אלה שבוחרים אותם:

  • צנרת – כיום נהוג להשתמש לאינסטלציה בצנרת מחומרים פלסטיים עמידים מאוד כמו PEX ואחרים. צנרת אינסטלציה זו, בניגוד לצנרות ישנות מברזל, היא עמידה מאוד לאורך שנים. בנוסף ישנה צנרת נחושת אבל השימוש בה נדיר יותר ולרוב ייעודי.
  • אטמים שונים – חיבור צנרת אינסטלציה, בין אם צינורות מים נקיים ובין אם אינסטלציית הביוב, מחייב שימוש באטמי גומי
  • סיפונים – אביזרי אינסטלציה אלה מצויים מתחת לכיורים, בין האמבטיה והאסלה לנקודות הניקוז ועוד. כאשר אתם בוחרים כיור או אמבטיה, שימו לב שהם מגיעים עם מערכת הסיפונים היעודית שלהם, במקרה והם לא סטנדרטיים. כיום אפשר להשיג סיפונים 'אמריקאיים' עם יציאה למדיח, לצד סיפונים רגילים. הקפידו שמתקינים לכם משהו שיוכל לשמש אתכם גם לעתיד.

לסיכום, עולם אביזרי האינסטלציה הוא עולם מקצועי שלם ורחב. את הלקוח או הצרכן הסופי לא תמיד מעניינים אביזרים אלה ולא בצדק: איכויותיהם ומידת ההתאמה שלהם משתנה. רצוי מאוד שתבדקו עם האינסטלטור שלכם באילו אביזרי אינסטלציה הוא משתמש ומה מידת האמינות והאיכות שלהם.