העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

טיפים להזמנת אינסטלטור

קרה לכם פעם שגיליתם שישנה נזילה באסלה ואמרתם לעצמכם שזה בטח יעבור מחר....

 קרה לכם פעם שגיליתם שישנה נזילה באסלה ואמרתם לעצמכם שזה בטח יעבור מחר, רק כדי שלא תאלצו להזמין בעל מקצוע? זה קורה כמעט לכולם, ולא רק כי אנשים רוצים לחסוך כסף, אלא כי במקרים רבים לא פשוט למצוא בעל מקצוע אמין ומקצועי.

דחיית תיקון תקלה והטמנת הראש בחול בתקווה שהיא תחלוף, יכולים להוביל בסופו של דבר לתקלה חמורה יותר ולתשלום גדול יותר. להלן כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור בעלי מקצוע.

הדרכה מרחוק

ביקור בעל מקצוע עולה כ 300 - 250 ₪. במידה והוא תיקן את התקלה המחיר מקוזז כך שלא יהיה צורך לשלם גם על התיקון וגם על הביקור. אם הוא הגיע ולא היה צריך לתקן שום דבר יש לו את הזכות המלאה לדרוש את התשלום על הביקור. במקרים רבים אפשר לתקן את התקלה ע"י כך שבעלי המקצוע ידריכו אתכם מרחוק. מדובר בתקלות פשוטות שיחסכו לכם כסף ולהם את הזמן.שרברב מקצועי, יעשה קודם כל את הבדיקות בטלפון כדי לוודא שהוא יכול לעזור לכם באופן זה, ואם הדבר לא מתאפשר הוא יגיע אליכם. פניתם לאינסטלטור שלא מוכן לפעול בדרך זו? עברו לבעל המקצוע הבא - זוהי דרך טובה לסנן אותם.

ביקורות ודירוגים

מאז שעלתה לאוויר תכנית הטלוויזיה של חיים הכט, "יצאת צדיק", הלקוח הישראלי הפך להרבה יותר ביקורתי ונבון. ניתן היום לחקור על בעלי מקצוע לפני הזמנתם. אנו ממליצים לבדוק את הדברים הבאים:

דירוג גולשים בין אם מדובר בכוכבים או בציונים, כדאי לשים לכך לב. אבל חשוב להבין שזהו לא הקריטריון היחיד מכיוון שחברים של בעל המקצוע יכולים להשפיע על הציון. לכן יש לתת חשיבות לפלטפורמה בה מופיע בעל המקצוע.

ביקורות מלקוחות - בדקו את התגובות שהשאירו לקוחות עבר של בעל המקצוע ובעיקר את התגובות המפורטות. יש לייחס חשיבות לתודעת השירות כמו גם לזריזות ההגעה והטיפול בתקלה.

בדיקת אתרי בעלי המקצוע והדפים העסקיים בפייסבוק - כמעט לכל בעל מקצוע יש היום אתר ופייסבוק וגם שם ניתן למצוא תגובות לחיוב או שלילה.

יצירת קשר עם לקוחות - כאשר מדובר בפרויקטים גדולים כמו למשל הזמנת אינסטלטור לצורך שיפוצים בחדר האמבטיה, בקשו לראות תיק עבודות עם פרויקטים זהים למטרה שלכם. צרו קשר עם הלקוחות מתיק העבודות ואל תהססו לשאול אותם כמה שיותר שאלות על השרברב.

התחייבות אחת הדרכים הטובות ביותר להבדיל בין חאפרים למקצועיים היא פשוט לבקש התחייבות בכתב. היא צריכה לכלול התחייבות לעמידה בלוח זמנים כשמדובר בפרויקטים גדולים כמו גם אחריות מלאה על עבודה. אומנם על פתיחת סתימות למשל לא ניתן לקבל אחריות אבל על החלפת צנרת ושיפות חדר האמבטיה חשוב להתעקש על קבלת אחריות. כמו כן הקפידו לקבל חשבונית כי בלעדיה לא תהיה לכם דרך להוכיח שאותו בעל המקצוע היה אצלכם, ולאחריות לא תהיה כל משמעות.