העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

בדיקת צנרת לפני רכישת דירה

אין זה משנה אם אתם מתכננים לקנות דירה כדי להשכירה או כדי לגור בה בעצמכם, חשוב בשום פנים ואופן לא לזלזל בבדיקת צנרת

אין זה משנה אם אתם מתכננים לקנות דירה כדי להשכירה או כדי לגור בה בעצמכם, חשוב בשום פנים ואופן לא לזלזל בבדיקת צנרת.

מתי יותר מכל חשוב לעשות זאת? כאשר מדובר בבניינים ישנים שנבנו משנות ה 80 ומטה. כמו כן, חשוב לבצע בדיקה במקרה ואתם רוכשים נכס שלא התגורר בו איש במשך זמן רב. אז רגע לפני שאתם חותמים על חוזה, הינה מדריך קצר שיעזור לכם לדעת אילו בדיקות כדאי לעשות.

בדיקת כלים סניטריים

לא תמיד אנשים זוכרים לבדוק את הברזים, האסלות והכיורים לפני שהם שוכרים דירה. על אחת כמה וכמה זה חשוב לפני הקניה. אל תתעצלו. תפתחו את כל הברזים בבית ותבדקו את עוצמת הזרם. בדקו את תקינות מכלי ההדחה וכמובן בדקו שאין נזילות. במקרה של לחץ מים נמוך, כדאי לבקש שיוזמן שרברב להגברת הלחץ. בדרך כלל סביר להניח שיתקינו משאבות. בעלי בתים לא ימהרו לעדכן אתכם בכל תקלה. כדי שלא תאלצו להוציא הון קטן על הזמנת אינסטלטור בתל אביב לתיקון כל הכלים האלה, הקפידו לבצע את הבדיקה לפני מעמד החתימה על החוזה.

תשתית הצנרת והביוב

כאשר אתם בודקים את לחץ המים בברזים, חשוב לוודא שהניקוז טוב. הצטברות מים בכיור יכולה להיות לא רק סימן לסתימה, אלא גם לצנרת ומערכת ביוב בעייתית בכל הבניין. ככל שיהיה לכם יותר מידע, כך תוכלו להגיע להחלטה טובה יותר בקשר לנושא הצנרת. בדקו עם השכנים האם ישנן בעיות המתרחשות לעיתים קרובות במערכת הביוב של הבניין.

חיפוש סימנים לנזילות

חשוב מאוד לבצע בדיקה יסודית של קירות הדירה ולבדוק האם ישנן סימנים לרטיבות. לפעמים זה יכול להעיד על תקלה מקומית ולפעמים זה יכול להעיד על כך שמדובר בצנרת בעייתית, שחוקה ומיושנת אשר תגרום בכל פעם לתקלה אחת. במקרה של צנרת מיושנת - אל תרכשו את הדירה לפני שבעל הבית מתחייב להחליפה.

האם כדאי לעשות ביטוח אינסטלציה בדירה?

אם אתם מתכננים לרכוש דירה ישנה ואין לכם כוונות להחליף את הצנרת - רצוי שזה ייכלל במסגרת ביטוח הדירה שלכם. במקרה של תקלות מורכבות כמו פיצוץ צנרת, או נזילות מכמה מוקדים שדורשים החלפת צנרת בכמה אזורים במטבח למשל או בכמה מקומות ברחבי הבית, כך תחסכו אלפי שקלים משום ממדובר בעבודה מורכבת.

כדאי לדעת

אינסטלטור מהביטוח כאשר תרצו להפעיל את הביטוח, אתם תהיו זכאים לבחור שרברב מהרשימה של אותה חברת ביטוח. בחלק מהמקרים האינסטלטורים הללו מבצעים עבודה לא ממש טובה ומזלזלים מכיוון שהם עובדים מול חברת הביטוח ולא מולכם (הלקוח משלם לחברת הביטוח דמי השתתפות עצמית).

לכן, כאשר מדובר בתקלה מורכבת, כדאי להזמין שרברב שאם בוטחים בו. במקרה כזה דמי ההשתתפות העצמית יהיו גבוהים יותר, אבל כך את תהיו בטוחים שהזמנתם בעל מקצוע שעושה את העבודה על הצד הטוב ביותר.