העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

אמצעים חדשים לגילוי נזילות

אינסטלטורים – האמצעים החדישים לגילוי סתימות ונזילות

בעוד בעבר נהגו אינסטלטורים להגיע לביתכם חמושים מראש בפטישים על מנת "לחצוב" את דרכם אל עבר הלא נודע דרך קירות ומרצפות ביתכם, הרי שכיום ישנם אמצעים טכנולוגיים חדישים אשר מאפשרים לכל אינסטלטור לגלות ולטפל בבעיה באופן ממוקד. בכך נמנע הצורך של האינסטלטור לסמוך אך ורק על הניסיון והאינטואיציות שלו, ולקבל מידע חזותי פרי פיתוח טכנולוגי רב שנים.

אמצעים חדישים לגילוי סתימות ונזילות ביוב 

אינסטלציה הינה מקצוע תובעני המחייב יישור קו עם האמצעים הטכנולוגיים החדישים ביותר. סתימות או נזילות בביוב לעולם יהיו אחד הדברים הקשים מנשוא – הריח ותחושות הגועל אינם מאפשרים חיים תקינים בבית.

אינסטלטורים אשר יקפידו להצטייד במכשירים מתקדמים לאיתור סתימות ונזילות ביוב, כנראה יגיעו לביתכם עם מכשיר מופלא אשר נקרא "מצלמת ביוב". מצלמות הביוב החדשות כוללות שימוש בסיבים אופטיים אשר יכולים לעבור בנבכי צנרת הביוב ולהצביע על המיקום המדויק בו מתרחשת הסתימה או הנזילה, כולל מהות הגוף הסותם (ממגבון לח ועד שורשי צמחים). אמצעים מתקדמים אלו מאפשרים לכל אינסטלטור לתקן את התקלה ולמנוע את הופעתה בשנית מבלי לפגוע בכל חלק של קיר או מרצפת בדרך לגילוי הסתימה שמיקומה אינו נודע.

שוב הופיעה רטיבות בקיר? סובלים מהופעת עובש ואינכם יודעים מהו המקור להופעתו? אינסטלטור אשר אינו מצויד באמצעים החדישים יפעל ע"פ ניסיונו ואמצעים פרימיטיביים לאיתור התקלה ואם יטעה, הנזק יהיה רב על התועלת. מבין האמצעים הטכנולוגיים המובילים לאיתור בעיות אינסטלציה שונות, תוכלו למצוא עוד כמה אמצעים חדשניים ויעילים:

  • מצלמות תרמיות –משתמשות בגלי אינפרא אדום על מנת לעמוד על הבדלי הטמפרטורות אשר ניכרים בתוך הקירות ממש וע"י תוכנת מחשב מיוחדת מאפשרות לגלות את מיקום הנזילה המדוייק. אינסטלטורים רבים מתחילים את פעולת החציבה בקירות ע"פ מוקד הופעת הרטיבות אך פעמים רבות מדובר בנזילה אשר מתרחשת במקום אחר לגמרי. מצלמה תרמית מונעת ביצוע פעולות אגרסיביות בביתכם שלא לצורך.
  • מצלמות צנרת – מוחדרות לצנרת הביתית ומסוגלות לתת מידע חזותי מרשים אודות מקומות בהם מתרחשת נזילה או סתימה.
  • מכשירי רטט – שני מכשירים מעבירים רטט קולי האחד לשני משתי קצוות הצנרת ותוכנת מחשב מיוחדת מפיקה דו"ח אודות המיקום המדויק של בעיות אינסטלציה הממוקמות בין שני המכשירים כגון סתימות או נזילות.

ניתן לראות כי גם אינסטלטורים נהנים כיום מפירות ההייטק החדישים ביותר, ואילו אתם חוסכים המון כסף וצרות אחרות.