העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

אינסטלטור מומחה

בעיות נפוצות וטיפולם בנושא אינסטלטורים

גם מי שמכיר אינסטלטור שמקפיד להגיע בזמן ומספק שירות מקצועי ואדיב במחיר סביר לחלוטין מרגיש מורת רוח כשהוא נזקק לשירותיו.

הן בגלל שברוב רובם של המקרים מדובר בצורך בלתי צפוי שנוחת עלינו בזמן הכי לא מתאים, וגם בגלל ששרברבים, מה לעשות, מתעסקים עם דברים שרובנו מעדיפים לא לחשוב עליהם כמו סתימה באסלה, נזילה בקיר, פיצוץ בצנרת או סתם התעסקות עם הצינורות שמתחת לכיור (כדי למשל לבצע הוספת נקודת מים).

מצד שני, במקרים רבים התמהמהות עלולה להחריף את הבעיה ולחייב פתרון מורכב יותר שלא רק יעלה לכם סכום כסף גבוה יותר אלא גם ייצור בלגן נרחב יותר ולאורך זמן רב יותר כך שאם צצה בעיה רצוי להתגבר על הרתיעה הטבעית ולהזעיק מידית אינסטלטור מומחה (ורצוי כמובן כזה שסומכים עליו, על אישיותו ועל מקצועיותו). 

לחץ מים נמוך 

מקלחת שהמים זורמים בה בקול ענות חלושה או כיור מטבח שגורם לכך שכל שטיפת כלים נמשכת דקות ארוכות בגלל לחץ מים נמוך הן צרה צרורה, אבל כזו שבלא מעט מקרים אנחנו מעדיפים לחיות אתה מאשר להזעיק אינסטלטור - וחבל.

בין אם הסיבה לזרם החלש הוא צנרת עירונית שאינה עומדת בעומס, בין אם מדובר בסתימות חלקיות בצנרת הביתית ובין אם הסיבה היא מגורים באחת הקומות העליונות (המחייבים את המים "לטפס" ועל כן הם "מתעייפים"),- אינסטלטור מוסמך יוכל לספק פתרון יעיל מאוד בעלות סבירה ובפרט ליצור מעקף לקטע צנרת בעייתי או להתקין משאבה שתפתור את בעיית עייפות החומר.

התקנת שסתום אל חזור

אף אחד לא אוהב להרגיש פראייר, ובצדק, אבל רבים מאתנו משלמים חשבונות מים מופרזים הכוללים חיוב על מים שכלל לא השתמשנו בהם!

הסיבה לכך היא שמים שעברו מהצנרת העירונית אל הצנרת הביתית, ובדרך סובבו את השעון המודד את צריכת המים הביתית של כל אחד מאתנו, עלולים - עקב חוקי הפיזיקה הבסיסיים - לחזור אל הצנרת העירונית. מאחר שהשעון מסתובב רק בכיוון אחד, הרי שהמים החוזרים לא מנוכים מסך הספירה ובסופו של חודש אנחנו נאלצים לשלם עליהם למרות שכמובן לא השתמשנו בהם.

הפתרון: שסתום אל חזור - אביזר פשוט להפליא שמונע חזרת מים לאחר שעברו את השעון.

מדובר בפריט שעלותו נמוכה והחיסכון שהוא מאפשר גבוה, כך שהתקנתו היא בהחלט עסקה משתלמת. ניתן אמנם לחבר אותו גם ללא עזרת אינסטלטור אולם אם אינכם בטוחים כי תעשו זאת נכון, מוטב להשקיע עוד סכום צנוע וליהנות מהתקנה מקצועית וחשבונות מים נמוכים יותר המשקפים בדיוק כמה מים צרכתם.

פתיחת סתימה

חלק גדול מהסתימות ניתן לפתוח בעזרת פומפה או משחולת, או אפילו שפיכת סודה לשתייה וחומץ ואז מים רותחים דרך הכיור אל הצינור הסתום - אבל ישנן גם סתימות קשות יותר המחייבות קריאה לאינסטלטור.

במידה ואחד הכיורים בבית שלכם נסתם שוב ושוב ושימוש באמצעים ביתיים מספק הקלה זמנית בלבד, רצוי לא להמתין אלא לקרוא לאיש מקצוע מנוסה. בהחלט ייתכן כי הבעיה מבנית ועלולה להחריף אם לא תטופל במהרה.