העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

אינסטלטורים מקצועיים

חשיבותו של אינסטלטור מקצועי

חלק מהאירועים והתקלות בהם אנו נתקלים יכולים להיפתר על ידי קצת אינטואיציה, אלתור ואולי עצה טובה מחבר בקצה השני של קו הטלפון. בדרך כלל, כשנראה לנו שהתקלה אינה חמורה או ניתנת לפתרון פשוט, אפילו נהנה לקחת חלק בפתרון הבעיה ולנסות ולתקן אותה לבד. אם הדבר עולה בידינו – ההרגשה היא אכן טובה (למרות שהתוצאה בהחלט עלולה להיות מלכלכת, כמו במקרה של החלפת גלגל).

עם זאת, במקרים מסוימים כדאי להפעיל שיקול דעת לגבי פרץ היוזמה הנובע מאיתנו, ולדחות את ההרפתקאה הכרוכה בניסיון אישי של פתרון תקלות לטובת בעלי מקצוע.

אינסטלטורים מקצועיים

יש תחומים בהם תקלות גורמות לנו לרוץ ולחפש בעלי מקצוע בלי להסס לרגע. אם בגלל שמהות התקלה מערבת סיכון ברור כלשהו (כבל חשמלי חשוף למשל) או אם בגלל שאין לנו שום רצון להתעסק בבעיה לבד (הצפה של ביוב, זיפות גגות, הדברה נגד חרקים ומזיקים). עם זאת, העניין לא תמיד ברור וישנה נטייה לחשוב כי מדובר בבעיה מינורית, כאשר עצם הטיפול הלקוי בה יגרור נזקים משניים. טיפול לא נכון בבעיות אינסטלציה כגון דליפה או טפטוף, עלולים לגרום לשריטות על הברז או הצנרת במקרה הטוב ולשבר של המקום הבעייתי במקרה הגרוע, מה שיוביל לזרנוק מים גדול הרבה יותר מהבעיה המקורית (ובמקרה כזה ברור שאין מנוס מלקרוא לאינסטלאטור).

חשיבותם של אינסטלטורים מקצועיים טמונה לא רק בכך שהברז או הצינור הפסיקו לטפטף נכון לרגע סיום הטיפול בבעיה – אלא שתוכלו להיות בטוחים ושקטים שהצינור לא יתפוצץ עוד רגע ויגרום להצפה כללית.

אינסטלטור טוב מונע בעיות עתידיות

אינסטלטור נדרש לא רק כאשר מופיעה בעיה או תקלה, אלא מהשלבים הראשוניים של תכנון ובניית בית. אנשי מקצוע טובים יוכלו לייעץ כיצד לתכנן את מערכת הצינורות כך שהיא תהיה עמידה יותר בפני נזקים, קלה לתפעול ולתחזוקה. טעויות בשלב הזה עלולות לעלות ביוקר שנים רבות לאחר מכן. אינסטלאטורים יכולים גם לייעץ לגבי טיפול מניעתי בצנרת על מנת להקטין את כמות התקלות המתרחשות בה – למשל להשתמש ברשת סינון על גבי פתחי הניקוז בכיור ובאמבטיה.

אינסטלאטור מקצועי פותר בעיות מקומיות אך גם דואג לשמירה על תקינות המערכת לטווח ארוך.