העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איך פותחים סתימה בשרותים

אל תמהרו להשתמש בכימיקלים לפתיחת סתימה בשרותים ובוודאי שלא בסודה קאוסטית. כדי לפתוח סתימה בשרותים, נסו קודם כל את הדברים הבאים

המים עולים והעניינים לא יורדים? למה זה קורה?

רוב הסתימות באסלות ביתיות בדירות נגרמות כתוצאה מזריקת תחבושות הגייניות, ניירות עבים שאינם ניירות טואלט וחפצים שונים, שרובם נזרקים על ידי ילדים. 
בבתים פרטיים חלק גדול מהסתימות בביוב נגרם על ידי שורשי צמחים שחודרים לביוב וסותמים את הצנרת. בנוסף, יש אסלות שנסתמות בעקבות שנים רבות של שימוש והצטברות של לכלוך רב.

אז מה צריכים כדי לפתוח סתימה ממוצעת בשרותים?

את רוב הסתימות אפשר לפתוח באמצעים יחסית פשוטים, בלי סיכון ובלי להציף את הבית. כדי לשחרר סתימה רגילה תזדקקו לפריטים הבאים:
  • פומפה
  • משחולת של אינסטלטורים ("קפיץ") 
  • דלי מים 
  • כפפות טובות

נסיון ראשון – פימפום טוב

נסו בשלב ראשון לפתוח את הסתימה על ידי פומפה: הניחו אותה כך שהיא מתחת לפני המים ואוטמת בצורה טובה את פיית הניקוז של האסלה. 
פמפמו כמה פעמים – 10 – 15 פעמים – שִפכו מים מהדלי לאסלה ובידקו אם המים יורדים יותר בקלות או יורדים בכלל. 
  • אם המים יורדים באיטיות, תנו עוד כמה "פימפומים" ושפכו שוב מים מהדלי (אפשר קצת יותר הפעם) ודאו שהאסלה מתנקזת היטב. אם המים לא יורדים, תנו להם לרדת עד כמה שניתן ועברו לשלב הבא.

נסיון שני – משחילים משחולת 

קחו את המשחולת והעבירו אותה בצורה עדינה כדי לא לפגוע בדפנות האסלה – עד למקום שבו היא נעצרת.
הניעו אותה קדימה ואחורה באיטיות ונסו למצוא נקודה שדרכה היא כן עוברת ונסו לשחרר את הסתימה על ידי משיכת ה"פקק" והלכלוך שאוטמים את הצינור. 
אם אתם מרגישים שמדובר בחפץ כלשהו ולא בנייר טואלט או משהו שניתן למשוך יכול להיות שתצטרכו לקרוא לבעל מקצוע.
  • יש לעבוד בסבלנות ובאיטיות!

נסיון שלישי – עוקף האסלה

במקרה ואתם עוברים בעזרת המשחולת בקלות את האסלה והבעיה אינה בה, פתחו את פקק הבטחון שבחלק האחורי של האסלה, על צינור הריקון. 
הסירו את הפקק או המכסה הזה ונסו להעביר את המשחולת כלפי מטה ולאתר את הסתימה. 

ומה לגבי הכימיה?

יש לכם אפשרות להשתמש בפותחי סתימות שונים שאותם אפשר לקנות בסופרים או בחנויות לחומרי בנין.
חומרים אלה הם ברובם ממיסי שומנים או ממיסים אחרים, ואמורים למעשה לשחרר את הסתימה על ידי המסת מה שמחזיק את אותו "פקק" שנוצר על גבי דופן הצינור.
  • חלק מהחומרים האלה חזקים מאוד ויש לנקוט משנה זהירות בשימוש בהם, להקפיד לקרוא את הוראות השימוש ולשמור על חלל מאוורר בזמן השימוש בהם. 
אם לא תצליחו לפתור את הבעיה תוך שימוש בחומר כזה, הזמינו אינסטלטור וידעו אותו בכך שהשתמשתם בחומר זה או אחר. 
בנוסף, בכל מקרה, שימרו על האריזה הריקה למשך זמן סביר (כמה ימים עד שבוע) מזמן השימוש ואם נותרו שאריות, הפטרו מהן לפי ההוראות שעל האריזה. 
 
במקרה של ספק או בעיה אל תתעקשו! קראו לאינסטלטור טוב ואמין, שאותו תוכלו למצוא במדריך העסקים של b144 ואל תסתכנו בשבירת האסלה או בגרימת נזק לצנרת.