העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איך להתקין ברז?

התקנת ברזים יכולה להיות עניין פשוט למדי ומצד שני היא גם עלולה להסתבך ותלויה מאוד בתשתית הקיימת בבית ובסוג הברזים בהם מדובר

בברזים ישנם חלקים נעים, שנשחקים ומתבלים אחר שנים של שימוש. יש ברזים שחלקיהם מתבלים מהר יותר וישנם ברזים עמידים יותר, שאין צורך לתקן או להחליף בהם חלקים, אלא אחרי שנים רבות. במקרים אחרים, אנחנו רוצים לבצע החלפת ברזים והתקנת ברזים חדשים, רק בגלל שהקיימים התיישנו, נראים לא טוב או לא מתאימים למראה האמבטיה או המטבח. 

התקנת ברזים חדשים

בין אם בדירה, בגינה או במטבחון המשרד - תלויה מאוד בסוג התשתית הקיים: אם אנחנו מדברים על דירה ישנה, שבה לא הוחלפה תשתית האינסטלציה, יכול להיות שיהיה מדובר בצנרת חלודה או רקובה ממש. במקרה כזה, התקנת ברזים עלולה לחייב החלפת צנרת ולהסתבך. 
אם מדובר בהחלפת ברזים על צנרת חדשה ותקינה, קל יהיה יותר לעשות אותה. עיקר העניין במקרה הזה יהיה לבחור את הברזים החדשים, המתאימים לכם. כמובן, שאם מדובר בהתקנת ברזים חדשים – נקודה חדשה לחלוטין – יהיה צורך להעביר צנרת לנקודה, להתקין אותה נכון ולחבר אותה למרכזיה. התקנת ברזים חדשים לחלוטין היא עבודה שרצוי שתעשה על ידי בעל מקצוע. 

התקנת ברזים בשיטת "עשה זאת בעצמך"

המקרה הפשוט ביותר של התקנת ברזים הוא ברז בודד על צינור: התקנת ברזים לניאגרה או התקנת ברזים להשקיה בגינה, למשל. במקרה כזה, סוגרים את השיבר (תמיד!) ובעזרת מפתח ברזים או מפתח שבדי משחררים ומסירים את הברז הקיים. בעזרת צמר פלדה מנקים את ההברגה הקיימת ומסירים חלודה (אפשר להשתמש במסיר חלודה). מנגבים היטב. מלפפים מעט סרט טפלון או ליפה בכיוון השעון ומבריגים את הברז החדש. חשוב מאוד להדק את הברז למקומו היטב אבל לא להגיע למצב שבו חורצים את הצנרת מחדש. לא בכח ולא "יותר מדי". דבר זה חשוב מאוד במיוחד בהתקנת ברזים חדשים מפלסטיק. 

מה לגבי התקנת ברזים כפולים, כמו באמבטיה?

התקנת ברזים כפולים לא שונה בהרבה מהתקנת ברזים רגילים – בודדים. העניין כאן הוא בעיקר המרווח או המפתח שבין הצינורות אליהם מתחבר ברז החלוקה (מה שנקרא בעגה המקצועית "סוללה"). בבתים ישנים תמצאו ברזים שהמרווח בין הצינורות למים החמים והקרים הוא צר ממה שנהוג היום. כדי להתגבר על זה, קונים זוג מתאמים שנקראים "למדים" ואותם מרכיבים בעת התקנת ברזים חדשים. יכול להיות שגם הברזים הישנים כבר הורכבו על "למדים" כאלה. בעת הרכבת ברזים חדשים, רצוי מאוד להחליף את הלמדים כדי לרענן את החיבורים ולמנוע נזילות עתידיות. 
 
למציאת אינסטלטור מומחה באזור שלכם העזרו באינדקס בעלי המקצוע המוסמכים של בזק 144.