העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

אימון אישי לנשים: מה זה אומר?

האם אימון אישי לנשים שונה מאימון אישי לגברים או בכלל? האם הנושאים באימון אישי לנשים שונים מהנושאים בכלל האוכלוסיה?

האם אימון אישי לנשים שונה מאימון אישי לגברים או בכלל? האם הנושאים באימון אישי לנשים שונים מהנושאים בכלל האוכלוסיה? והאם אימון אישי לנשים צריך אישה מאמנת, או שגם גבר יכול להתאים בתור המאמן האישי?

אימון אישי הוא סוג של טיפול קצר מועד וממוקד מטרות ובכך הוא נבדל מטיפול פסיכולוגי או מפסיכואנליזה למשל. באימון אישי לנשים, מטפלים לעיתים קרובות בסוגיות שהן יחודיות לנשים מצד אחד, ומצד שני עושים זאת בעזרת כלים שמתאימים יותר לנשים.

ההנחה של אימון אישי ספציפי לנשים היא שלנשים רגישויות אחרות משל גברים, יש להן צורות וגרכי תקשורת שונות והן פועלות אחרת מגברים. אימון אישי לנשים לא שונה במהותו בבעיות שבהן מטפלים, אלא באופי האימון, בתקשורת האישית ובקשר שישנו או נוצר במהלך האימון האישי לנשים, בין המאמן והאישה.

מקום הרגש באימון אישי לנשים

הטענה של מאמנים אישיים שעוסקים באימון אישי לנשים היא שנשים פועלות מתוך רגש, הרבה יותר מגברים. בגלל זה, המאמן שעוסק באימון אישי לנשים, צריך להיות רגיש יותר מהבעת הרגשות של האישה ולצורה שבה היא מביעה ומתקשרת את המצוקות שלה או הבעיות שאותן היא רוצה לפתור. באימון אישי לנשים נותנים יותר מקום לרגש ולרגשות כגורמים לבעיות או לחסמים בדרכה של המתאמנת. בניגוד לנשים, גברים יכולים לעיתים קרובות להפריד בין הרגשות שלהם ולפעולה שהם מבצעים או מתקשים לבצע. לכן הם יכולים לפעול בצורה שאולי לא נוחה להם מבחינה רגשית.

חשיבות הקשר באימון אישי לנשים

בכל אימון אישי ישנה חשיבות רבה לקשר שבין המטופל והמאמן. מצד שני, נושא הקשר האישי חשוב במיוחד אצל נשים, ומכאן גם באימון אישי לנשים: האישה צריכה להרגיש בנח בקשר שלה עם המאמנת האישית או המאמן האישי, ונותנת משקל רב לטיב הקשר בינהם.

נושאי אימון אישי לנשים

בהרבה מקרים, נשים וגברים מתחבטים באותן בעיות וניצבים בפני אותן דילמות. מצד שני, אישה יכולה להתלבט בהשפעתם של גורמים שהם יחודיים לנשים על הקריירה שלה או על יחסיה עם המשפחה. אימון אישי לנשים יכול לכלול התלבטות בנושאים של משפחה מול קריירה, הריון מול קריירה וכד'.

אימון אישי לנשים מאמן גבר או מאמנת אישה?

אימון אישי כמשמעו הוא אימון אישי: כל אחת וההעדפות שלה והחיבור שלה, יכולה למצוא את המאמן המתאים לה ביותר. זה יכול להיות גבר שמבין את הצורך בראיית הדברים מזווית רגשית וטיפול בהם בצורה כזו. זו יכולה להיות מאמנת אישית, שכמו האשה עצמה, פועלת ומונחית באותם אופנים ויכולה להזדהות ביתר קלות עם האישה.