העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מתחדשים במשקפי ראייה?

מדריך קצר לקראת ההגעה לחנויות האופטיקה

clock-icon 1 דקות קריאה

חנויות האופטיקה הן כבר מזמן לא סתם "חנויות משקפיים", והאופטיקאים הם גם קצת פסיכולוגים. איך זה? קראו כאן!

משקפיים היו פעם כורח מציאות נוראי. רבים זוכרים את ה'משקפופרים' או את ילדי ה'אבו ארבע', שהיו מסתובבים עם משקפיים עבים ומכוערים. הזמנים האלה עברו ואינם, וכיום האופטיקאים יציעו לכם – וגם לילדים שלכם – משקפיים שלא רק יתאימו לפנים שלכם, אלא גם לצו האופנה האחרון.

חנויות אופטיקה הפכו חנויות אופנה לכל דבר: צבעי המסגרות, הגודל שלהן והחומרים מהן הן עשויות, עברו כבר מזמן את מושג הפונקציונליות של האופטיקאי. שפע של מותגים מכל העולם, שמות של אופנאים גדולים ועוד, מעטרים את המסגרות שיציעו לכם בחנויות אופטיקה בכל הארץ; בין אם זו תהיה חנות של אופטיקאי או חנות ברשת אופטיקה ארצית. אופטיקאי טוב ידע לבצע עבורכם את הבחירה הראשונית מכל המגוון, כדי להתאים לפנים שלכם מסגרת בצורה ובגוון נכונים. למשל, פנים קטנות – משקפיים דקי מסגרת; שער ג'ינג'י – מסגרת חומה.

מה חשוב לבדוק?

חנות אופטיקה מקצועית תציע לכם מגוון של מסגרות ומגוון עדשות מחומרים שונים, עם ציפויים שונים. בסופו של דבר, איכות העדשה היא בעלת החשיבות במשקפיים, וכן איכות ההתאמה שלה למסגרת: על האופטיקאי או הטכנאי שמבצע את הכנת המשקפיים לחתוך את העדשה בדיוק, כך שתתאים למסגרת – שלמה, חצי מסגרת או משקפיים "ללא מסגרת". טיפ חשוב הוא לבדוק היטב את המשקפיים החדשים שלכם, ולוודא שהמסגרת 'יושבת' היטב סביב העדשה.

בנוסף על משקפיים ועדשות מגע, מציעות חנויות אופטיקה רבות גם משקפי שמש – ממותגים ואחרים. חלק מהאופטיקאים יוכלו להתאים גם עדשת ראיה כהה שתחליף את העדשה של משקפי השמש, אך הדבר תלוי לא רק במיומנות האופטיקאי או מדיניות חנות האופטיקה, אלא בעיקר בטיב המסגרת עצמה, ואם היא ניתנת לפרוק והרכבה. אפשרות אופנתית היא אחרת היא להשתמש במשקפי השמש כמסגרת לעדשות ראייה רגילות, וכך מתקבל מראה לא שגרתי של משקפי ראייה עם מסגרת ייחודית ומפתיעה.

אופטיקאים הם לא אופטומטריסטים

התאמת העדשות עצמן והכנת המרשם לא ייעשו על ידי אופטיקאי, אלא על ידי רופא או אופטומטריסט מוסמך ורשום. רשתות של חנויות אופטיקה מציעות לרוב בדיקה והתאמת עדשות ומשקפיים על ידי אופטומטריסט, אך עליכם לוודא שאכן מדובר באופטומטריסט שמבצע את הבדיקה ולא ב'אופטיקאי'. בחנויות רבות היא מתבצעת בחינם, או שעלותה מוחזרת בעת קניית משקפיים.

ומדוע האופטיקאי הוא גם קצת פסיכולוג?

כי כולנו אוהבים להיראות טוב, ומה לעשות, לפעמים, על אף ההיצע בחנויות אופטיקה, משקפיים הם עדיין משקפיים, ומסגרת היא מסגרת. האופטיקאי צריך להיות רגיש להתלבטות של הקליינטים שלו, ולדעת להוציא אותם עם הרגשה טובה, ולא כמו משקפופרים.

ממוצע דירוגים: 4 מתוך 5, כמות מדרגים:1