העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

בוחרים בחוכמה משקפי ראייה לילד

כיצד בוחרים בחוכמה משקפי ראייה לילדים

clock-icon 1 דקות קריאה

בוחרים בחוכמה משקפי ראייה לילדים


רבים מאיתנו סובלים מלקות ראייה כזו או אחרת ונזקקים להרכבת משקפיים. כיום קיימות אפשרויות נוספות לשיפור הראייה, כגון עדשות מגע וניתוחי לייזר, אבל אוכלוסייה יש אחת שעדיין איננה מתאימה לאף פתרון מלבד משקפיי ראייה והיא אוכלוסיית הילדים הנזקקים לעתים להרכבת משקפיים גם בגילאים צעירים במיוחד.
הצורך במשקפיים מתגלה על-ידי בדיקת ראייה אצל רופא עיניים או אופטומטריסט, לעיתים כחלק משגרת הבדיקות הקבועה, לפני כיתה א' לדוגמה, ולעיתים לאחר תלונות של הילד או של הסובבים אותו המעידות על לקות ראייה כלשהי.

לאחר שהוברר הצורך במשקפיים – כיצד תבחרו עבור הילד את המשקפיים המתאימות והנכונות ביותר עבורו?

מבנה – משקפיים המיועדים לילדים הם קטנים יותר, מטבע הדברים, אבל גם קלים יותר כדי לא להכביד על גשר האף המתפתח, עדיין, של הילדים. גם האפונים, אותם אביזרי סיליקון היושבים על האף, צריכים להיות גמישים במיוחד, במשקפיים המותאמים לילדים והם גם צריכים להיות בנויים באופן מלא ולא חלקי בלבד כך שישבו על כל גשר האף. בנוסף על אלה ישנם משקפיים שמיועדים במיוחד לילדים ועליהם מורכב גם קפיץ מיוחד מאחורי האוזניים המונע מהמשקפיים ליפול בעת משחק או פעילות ספורטיבית.
עדשות – בחירת עדשות לילדים חשובה במיוחד, בנוסף להתאמת המספר למצב הראייה של הילד, חשוב גם לבחור עדשות חזקות העשויות פלסטיק, כדי שהן לא יישברו או חלילה יפצעו את עיניו של הילד. ילדים הם שובבים יותר, משחקים בכדור ובמשחקים פיזיים אחרים ולכן יש חשיבות גדולה מאוד לבטיחות גם בנושא משקפי ראייה. בנוסף כדאי לבחור גם עדשות המצופות בציפוי מיוחד נגד שריטות משום שילדים נוטים להפיל את המשקפיים ולטפל בהם בעדינות פחותה מאשר מבוגרים. מומלץ לבקש גם הגנה נגד קרני UV כדי להגן על העיניים העדינות של הילדים מנזקי השמש.
מראה – חשוב מאוד להתחשב ברצונו ובהעדפתו של הילד בעת בחירת צבע מסגרת המשקפיים והמבנה שלה. הרכבת משקפיים לראשונה יכולה להיות חוויה לא קלה עבור ילד צעיר ובחירת משקפיים אותם יאהב יכולה לעזור בקבלת ההכרח החדש ואף לגרום לו להתייחס אל המשקפיים כפריט אופנתי. חשוב להבהיר לילד שמשקפיים הם פריט אותו בוחרים למשך מספר שנים וכדאי לבחור מסגרת שתתאים לכל אירוע ולבוש וכן תתאים לו גם בעוד שנה או שנתיים.
לסיכום, משקפיים לילדים הם צורך בריאותי חשוב אבל בניגוד לדברים שיש להקפיד עליהם בבחירת משקפי ראייה למבוגרים, ישנם דגשים שונים אליהם כדאי לשים לב בעת בחירת משקפיים לילדים כשהדגשים החשובים מכולם הם הדגש על בריאות העין והדגש על הבטיחות.