העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

שיקולים בבחירת גן אירועים

בישראל מאות גני אירועים, שכל אחד מהם מציע הרים וגבעות, או לפחות נוף לים גם כשהוא ממוקם באזור תעשייה סגולה. קבלו כמה טיפים לבחירת גן האירועים המתאים לכם ביותר

clock-icon 2 דקות קריאה
גני אירועים

גני אירועים לא חסרים בישראל. ישנם גני אירועים בשרון, גני אירועים במרכז וגני אירועים בירושלים – ואיפה בעצם לא? 
העניין הוא, שכשם שקיימים כאן הרבה גני אירועים, ישנם גם סוגים רבים מהם, וכל גן אירועים רצה להציע משהו אחר ואטרקטיבי יותר.
לפני שרצים להזמין אירוע בגן אירועים מסוים, עצרו וחשבו אם נשקלו כל השיקולים בבחירה והאם נלקחו בחשבון כל המשתנים. ואנחנו לא מתכוונים דווקא לשיקולי המחיר.
לכל אחד מאיתנו סדר העדיפויות שלו בבחירת מקום לאירוע, בין אם מדובר בבחירה באולם לאירועים ובין אם מדובר בבחירת גן אירועים. 
למרות זאת, ישנם כמה פרמטרים שכדאי לשקול  – ואפילו מחויב – כשכל אחד מסדר אותם לפי סדר החשיבות שנראה לו. אלה כוללים, בין השאר, את השיקולים הבאים:

 

כניסה לגן אירועים

 

מיקום גן האירועים

האם התחשבתם באורחים שלכם, כאשר בחרתם בגן אירועים מסוים? 
יכול להיות שגן האירועים המגניב ביותר והיפה ביותר שראיתם נמצא במרכז, אבל רוב האורחים שלכם מגיעים מהצפון. מה יעשו אלה שאין להם תחבורה נוחה? 
חשבו על חנייה זמינה ונגישה ובמיוחד אם מדובר באירוע שמתקיים בעיר, ודאו שיש הסדר חניה או מספיק מקומות חניה קרובים למקום האירוע. 
האם חשבתם על הנהיגה חזרה הביתה, בסיום הערב? כאן יכול לבוא לעזרה שירות הסעות פרטיות, אבל מדובר בהוצאה נוספת ובהגבלות על זמני ההגעה והיציאה של האורחים.
כאשר אתם בוחרים גן אירועים, חשבו גם על הסביבה שלו: האם היא נראית יפה ומטופחת, או שמדובר בחלל שנמצא בעומקו של אזור תעשייה מכוער ולא נקי?
כדאי לזכור שהרושם הראשון שהאורחים שלכם מקבלים על החתונה או על האירוע שלכם מתקבל הרבה לפני הכניסה האולם: הוא מתקבל ביציאה מהמכונית או בירידה מרכב ההסעות. 
סביבה לא נעימה, לא מאורת או מלוכלכת תשפיע ישירות ולא לטובה על האורחים ועל האירוע שלכם. 

סגנון גן האירועים

גם כאן, גן אירועים מסוים יכול להיות יפה ונוצץ, אבל האם זהו סגנון האירוע שלכם? לאירועים צנועים באופיים, יתאימו פחות גני אירועים צעקניים, או כאלה שיכולים להציע שפע של פירוטכניקות ותעלולי סאונד. 
מצד שני, גן אירועים בעל אופי מינימליסטי לא ממש יתאים לחתונה שבה האורחים צפויים לרקוד על השולחנות, ולכן כדאי להתאים את גן האירועים לאירוע ולקהל המוזמנים.

גודל גן אירועים

שטח גן האירועים משפיע כמובן מספר המוזמנים והאורחים שניתן להזמין, אבל לא רק: קחו בחשבון את לוחות הזמנים של האירוע שלכם. 
כמה זמן ואיפה אנשים אמורים לעמוד בזמן קבלת הפנים ואיפה הם ישבו? האם אזור הישיבה גדול דיו, כדי לא ליצור תחושת צפיפות? 
זכרו שקיבולת האולם כפי שהיא מצוינת ברישיון העסק היא קיבולת מקסימום, אבל לא תמיד מקסימום נח.

רישיון עסק

לצערנו יש בארץ עדיין לא מעט אולמות וגני אירועים שמתנהלים ללא רישיון עסק מטעם הרשות המקומית. 
ודאו שיש לאולם רישיון עסק או לפחות רישיון זמני. ודאו שהוא מצויד בכל ההיתרים הדרושים להפעלת האולם, שיש אישורי כיבוי אש ויש ביטוח למקום.
 

תאורה וסאונד

שני אלה עושים הרבה מהאירוע, במיוחד אם מדובר באירוע ערב. 
לפני שאתם חותמים על הסכם עם בעלי גן אירועים, בואו לפחות לשני אירועים דומים לשלכם. הסתובבו בגן ובדקו איך נראית התאורה ואיך נשמע הסאונד במקום.
נסו לדבר עם הדי ג'יי ולשמוע ממנו מה אהב במקום ומה פחות אהב ואם אתם יכולים, בקשו מהדי ג'יי שלכם לבקר במקום לפני האירוע ולחוות את דעתו, גם אם מדובר בהוצאה קטנה עבור זמנו.

תקציב

כמובן, הלוא השמיים הם רק לעיתים רחוקות מאוד הגבול, ובכל זאת: אל תכניסו את עצמכם לסרטים של הלוואות וחובות. 
קחו גן אירועים במסגרת תקציבית שאתם יכולים לעמוד בה תוך כדי משחק בין עונות השנה, תאריכים ומספר מוזמנים.
זכרו שחתונות ואירועי חורף זולים יותר וכדאיים יותר מאירועי קיץ וזאת מהרבה בחינות. נסו גם לחשוב על אירוע קטן יותר, במקום קצת יוקרתי יותר, לחוויה מושלמת לזיכרון המשותף שלכם לשנים הבאות. 

מחפשים גן אירועים מתאים לאירוע שלכם? היכנסו עכשיו לאתר b144.