העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מה חשוב לבדוק באולם אירועים

מרשיונות וביטוח ועד גישה לחניה: בואו נדבר על מקצת מהדברים שחשוב וכדאי לבדוק לפני חתימה עם אולם אירועים ולא קשורים בכשרות וטעם החומוס וסלט החצילים.

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

מרשיונות וביטוח ועד גישה לחניה: בואו נדבר על מקצת מהדברים שחשוב וכדאי לבדוק לפני חתימה עם אולם אירועים ולא קשורים בכשרות וטעם החומוס וסלט החצילים

 

מזל טוב! אתם מחפשים אולם אירועים לערוך בו אירוע משפחתי או אירוע עסקי. לטובת השמחה הקרובה וכדי למנוע מפח נפש ואכזבות, הנה כמה דברים שכדאי מאוד שתשימו אליהם לב, כשאתם בוחרים גן אירועים או אולם אירועים. דברים קטנים, שעושים הבדל גדול, לצד דברים חשובים שנראים מובנים מאליהם.

 

רישיונות עסק

 

כל מי שחי במדינת ישראל, יודע שהבירוקרטיה הישראלית יכולה להרוג כל דבר טוב. מצד שני, יש חוקים ותקנות שנועדו להגן עלינו, הצרכנים, ולמנוע לא רק כאבי בטן אקראיים, אלא גם אסונות גדולים.

כזה הוא למשל עניין רשיון עסק לאולם אירועים: האם לאולם האירועים יש רשיון עסק? שאלה זו, ותשובה חיובית עליה, חייבות להיות בין השיקולים העיקריים בבחירת אולם לאירוע – במיוחד אולם לאירוע רב משתתפים!

 

אולמות וגני אירועים רבים מתקשים לעמוד בתנאים לקבלת רשיון עסק, וזאת מסיבות רבות, שחלקן טובות ורובן לא. לדוגמא: תקנות משרד הבריאות קובעות תנאים מסוימים לקבלת רשיון להפעלת מטבח. האם גובה ציפוי הקרמיקה על הקיר במטבח הוא רלוונטי? יכול להיות שלא ויכול להיות שכן, אבל כל עוד זהו תנאי לקבלת רשיון, יש לקיים אותו. תנאי ניקוז ואיכות הסביבה גם הם לעיתים בעייתיים וקשים לביצוע, אבל הם חשובים.

כל אלה, שלא לדבר על שימושים חריגים בשטחים חקלאיים או פתיחת עסקים באיזורי מגורים.

מה שאנחנו אומרים הוא, שיכול להיות שלאולם מסוים אין רשיון עסק מכל מיני טעמים, שחלקם ייראו לנו רלוונטיים וחלקם לא, אבל זה לא משנה; אנחנו לא הרשות הקובעת ולעולם לא נוכל לדעת אם ההתעקשות של מכבי האש על עוד שניים וחצי גלאים היא שתציל אותנו בעת חרום, או לא.

 

מה לגבי ביטוח?
 

גם זו נקודה מאוד חשובה. יש לבדוק לא רק את הפוליסה ומי חברת הביטוח שעומדת מאחוריה, אלא גם את גובה ההשתתפות העצמית והחבות העצמית של בעלי המקום. מה תהיה המחויבות שלהם כלפיכם במקרה ביטוח? האם הביטוח שלהם מכסה אתכם, כלפי צד ג' – אורחים, עובדים או ספקים עצמאיים, למשל? מהו גובה הביטוח? מה קורה במקרה של ביטול אירוע מצד האולם – האם יש מי שישפה אתכם?

 

גישה לחניה ונגישות בכלל
 

אנחנו תמיד בודקים את איכות האוכל, את הכמות ושואלים אם "חייבים להשתמש בהגברה של האולם". אבל שאלתם את עצמכם מה יקרה אם ירד גשם בערב האירוע? האם לגברת החותנת, על עקבי הסטילטו ובשמלת הפרנזים, יהיה איך להגיע לפתח האולם בצורה נוחה ובלי שהיא תתכסה בבוץ?

ומה עם גישה לנכים או אנשים מבוגרים מאוד? האם השרותים נגישים? האם יציאות החרום נגישות לכל – ובמהירות?

search