העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מדריך גני אירועים בישראל

מהגליל ועד לנגב, דרך השרון והמרכז, ירושלים ואיפה לא: בישראל פזורים מאות גני אירועים בשפע סגנונות וסוגי מיקומים. הנה כמה מהם.

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

מהגליל ועד לנגב, דרך השרון והמרכז, ירושלים ואיפה לא: בישראל פזורים מאות גני אירועים בשפע סגנונות וסוגי מיקומים. הנה כמה מהם

 

גני אירועים הם אולי המקומות היפים ביותר לערוך בהם אירועים ובוודאי הגמישים ביותר מבחינה פונקציונלית:

בניגוד לאולמות, שהם סגורים באופיים, גני אירועים הם מקומות פתוחים, יחסית גדולים והעיקר מאווררים. כך, בגני אירועים האורחים לא מרגישים "סגורים" במקום, ויכולים גם להתרחק לפעמים ולמצוא את נקודות השקט שלהם. בנוסף, כמעט תמיד אפשר ליצור פינות שבהן אפשר ליצור פעילויות שונות, הן באירועים לילדים, והן באירועים שיש בהם ילדים: גני אירועים שונים אף יציעו לכם פינות משחק או פינות יעודיות לאטרקציות.

 

גני אירועים בישראל מבוססים על כמה סוגים של תשתיות:

 

- גני אירועים במתחמים או באיזורים חקלאיים: גני אירועים כאלה נמצאים בלב שדות וכרמים, הם צופים לנוף פתוח ומשדרים לא רק חוויה, אלא גם טבע. מטבע הדברים, גני אירועים שנמצאים באיזורים כאלה נמצאים חלקם בקיבוצים ובמושבים וחלקם במקומות בצפון ובדרום הארץ, בהם ישנם עדיין מקומות כאלה. באזור המרכז וירושלים אזורים בנויים קשה יותר למצוא גני אירועים מסוג זה.

- גני אירועים בטבע: בניגוד לאלה שממוקמים בשטחים חקלאיים, גני אירועים אלה נמצאים סמוך ליערות או חורשות.

- גני אירועים באזורי תעשייה: מתחמי אירועים אלה בנויים כגנים לאירועים שנותנים תפאורה טבעית בתוך איזורים אורבניים. היתרון הגדול הוא לרוב הקרבה לעיר ולפעמים גם מחירים. כדאי רק לבדוק שבדרך לחופה לא עוברים מאחורי צפרדע זבל ידידותית לסביבה...

- גני אירועים במתחמים עתיקים: בישראל קיימים מספר גני אירועים כאלה, שנבנו לצד או סביב "טירות" או מבנים עתיקים וישנים. המבנה העתיק והחצר שלו מעניקים אופי דרמטי למעניין במיוחד לאירועים המתקיימים בגני אירועים אלה, במיוחד אם משתמשים באפקטים מתאימים מבחינת תאורה וסאונד.

- גני אירועים אורבניים: אלה לרוב קטנים יותר, כי הם ממוקמים בסביבה עירונית של ממש. בשנים האחרונות ישנם יותר ויותר גנים מסוג זה שממוקמים על גגות של בתי מלון, בריכות שחיה וכד'. האם אפשר לקרוא לאלה "גני אירועים" בהכרח? תלוי בעיצוב, בעיקר, וברצון שלכם. גני אירועים אורבניים אחרים נמצאים בלב איזורי תעשייה ותיקים, מהסוג שממוקם ממש בלב העיר שהתפתחה סביבם.

- גני אירועים במתחמי ספא: אלה אולי הנדירים ביותר, אבל יכולים להוות תפאורה ומקום לאירועים שונים לחלוטין מהרגיל. הם מתאימים לאירועים שקטים יותר, מעוצבים בקפידה, למספר מצומצם יותר של אנשים ולקהל אינטימי יותר.

סקרנו כמה סוגים של גני אירועים מהסוגים העיקריים שישנם בישראל. יש בוודאי סוגים נוספים של גני אירועים, אבל זיכרו: יש שיקולים רבים בבחירת גן האירועים המתאים ביותר לאירוע שלכם, כשתקציב וקרבה לעיר הם רק חלק מהם. על שיקולים בבחירת גני אירועים תוכלו לקרוא במאמרים אחרים, כאן בפורטל b144.

search