העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

גן אירועים או אולם? איך בוחרים?

האם כדאי לקחת אולם אירועים או גן אירועים, ואם כן – איך בוחרים בטוב ביותר?

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

מזל טוב! אתם בדרך לחופה? חוגגים בר מצווה לבן או 25 שנות נישואין? כל סיבה היא סיבה למסיבה, והשאלה הגדולה היא: איפה לערוך אותה? האם כדאי לקחת אולם אירועים או גן אירועים, ואם כן – איך בוחרים בטוב ביותר?

מה חשוב לבדוק?

אולמות אירועים וגני אירועים יש בשפע. מישהו כבר אמר, שכל הקיבוצים הפכו את הדירות הישנות שלהם לצימרים, וכל מושבניק שהיה לו פעם לול, הפך אותו לאולם אירועים, ואת המטע – לגן אירועים.

אז לא צריך להגזים. נכון, כמו בכל ענף, גם כאן יש מי שמנהלים את העסקים שלהם ללא אישורים מתאימים, אבל רוב גני האירועים ואולמות השמחות מתנהלים במקצועיות רבה. מהם השיקולים שצריכים להנחות אתכם בעת בחירת המקום המושלם לאירוע שלכם?

 • דבר ראשון – הגודל: אין מה להזמין חמישים איש לאולם אירועים שמתאים ל- 250 או 300 איש. אתם תחושו בריקנות, וגם המחיר יהיה גבוה מדי: ההוצאות הבסיסיות של בעל אולם האירועים מתחלקות על מספר המוזמנים הפוטנציאלי. יש כאלה שאף ידרשו מכם להתחייב על מספר מוזמנים מינימלי, כדי לכסות את הוצאותיהם ולהבטיח לעצמם רווח.
   
 • החליטו על העונה: משום מה, אפילו בישראל החמה והמיוזעת, רבים מעדיפים להתחתן או לקיים אירועים בקיץ. אז נכון, בחורף לא נעים לערוך חתונה בגן אירועים שסגרו אותו סביב בניילונים, אבל לא חייבים ללכת לאקסטרים ולקיים חתונה בגן אירועים בחוף.

   בגלל הביקוש הנמוך, גם אולמות אירועים רבים יהיו פנויים, ויציעו הנחות ודילים מצוינים בעונה שאחרי נובמבר, ועד האביב. בנוסף, חורף הוא הזדמנות מצוינת לערוך אירוע אלגנטי יותר: הגברים יוכלו ללבוש ז'קט טוב, והנשים יוכלו להתהדר בשמלות ערב.

   
 • מיקום האירוע: אם אתם גרים בצפון, ורוב המשפחה שלכם מחיפה והגליל, אין לכם מה לרוץ ולחפש אולם במרכז הארץ. נכון, לעיתים קרובות האולמות במרכז יהיו יפים או מצוידים יותר, אבל ככל שהאירוע יתקיים במקום מרוחק יותר, פחות אורחים יאשרו ויגיעו.
   
 • ציוד ואקוסטיקה: חשוב לוודא שהמקום יהיה מצויד באמצעי הגברה ותאורה טובים ומספקים לאופי האירוע שלכם. חשוב שתהיה הפרדה מתאימה בין אזור האוכל ורחבת הריקודים, כך שאפשר יהיה לנהל שיחה גם תוך כדי שיאו של האירוע. זיכרו שלא כולם רוקדים וגם אלה שכן, רוצים לפעמים לנוח.
   
 • צוות וספקים: האם הצוות במקום הוא צוות קבוע? האם אתם יכולים לבחור מי יספק לא רק את הקייטרינג, אלא גם את המלצרים? מה, בעצם, מספק אולם האירועים מלבד המקום עצמו, ומה הוא יכול להציע כדי להקל עליכם את ההוצאה מול ספקים אחרים?

לסיום, טיפ חשוב: בידקו רישוי, רשיונות וביטוח. כדאי מאוד לבדוק באתר משרד הפנים, אם גן האירועים או האולם 'שלכם' לא מופיע ברשימת גני האירועים הפועלים ללא היתר. גן או אולם אירועים כזה עלול להסגר 'מהיום למחר', ואתם מסכנים את כספכם.

search