העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

התקנת אביזרי רכב: מה אפשר להתקין ברכב

אביזרי רכב רבים וגאדג'טים ניתנים להתקנה עצמית ואף נמכרים בחנויות עשה זאת בעצמך. מצד שני, קיימים סוגים רבים של אביזרי רכב שניתנים להתקנה רק על ידי בעלי מקצוע

אביזרי רכב רבים וגאדג'טים ניתנים להתקנה עצמית ואף נמכרים בחנויות עשה זאת בעצמך. מצד שני, קיימים סוגים רבים של אביזרי רכב שניתנים להתקנה רק על ידי בעלי מקצוע בחנויות אביזרי רכב יעודיות וחנויות אביזרי רכב גדולות.

באילו אביזרי רכב מדובר?

אביזרי רכב באים במגוון צורות, צבעים וסגנונות, ומיועדים ליעודים שונים ומשונים. חלק מאביזרי הרכב ניתנים להתקנה עצמית וחלק יכולים ויודעים להתקין רק אנשי מקצוע שמתמחים באביזרי רכב גדולים להתקנה ויש להם הציוד לשם כך והידע.

מרבית אביזרי רכב קטנים הם קישוטיים בלבד: מדבקות שונות ופסי קישוט, מכסי קישוט לגלגלים ומכלי דלק וכמובן כל הטקסטיל לרכב למינהו, כמו כיסויי מושבים וריפודים. אביזרים אחרים שמתלווים אליהם הם מגיני דלתות וגגונים, שלא קשה להתקין לבד.

בנוסף, ישנו עולם שלם של אביזרי רכב ששייכים לסוג התפעולי והפונקציונלי ואביזרי רכב קישוטיים גדולים, שדורשים התקנה על ידי בעלי מקצוע.

- קישוטים גדולים ומורכבים ושיפורים: ניקלים שונים וספויילרים, קשתות כאלה ואחרות לרכבים שלעולם לא יורדים מהכביש, כל אלה נחשבים לקישוטים, בעצם, וחלקם מותקן על ידי מתקינים מיוחדים בחנויות אביזרי רכב שעוסקות בשיפורים כאלה ואחרים. שיפורים נוספים יכללו מדבקות, משקופים וספים ועוד גאדג'טים משמחים. חלקם ניתן להרכבה עצמית, וחלק יורכבו בחנות לאביזרי רכב.

- אביזרי רכב ומערכות סאונד: את הרמקולים הבסיסיים שקיבלתם מהיבואן בדלתות של הרכב תוכלו להחליף ברמקולים טובים יותר, בקצת מאמץ ומעט (יחסית) כסף. את זה תוכלו אולי לעשות לבד, אבל אם אתם בעניין של מערכת שלמה של סאונד תצטרכו לפנות לחנות אביזרי רכב שמתמחה בהתקנות כאלה. בנוסף, ברוב המקרים ימכרו לכם את הציוד כולל ההתקנה, כך שלא יהיה לכם בכלל כאב ראש.

- שיפורים ואביזרים לרכב שטח: זהו עולם שלם שנוגע-לא נוגע במכונאות רכב. כלולים בו לעיתים גם שינויים במרכב, כמו התקנת בולמי זעזועים, קפיצים, מיגונים שונים, מיגוני גחון ועוד. הרעיון באביזרי רכב אלה הוא בעיקר הגנה על המכונית ושמירה שלא תזנק בזמן נהיגה בשטח ומעבר מכשולים אבל לא רק:

מכוניות ורכבי שטח הם בעלי יכולות מוגדרות, מסוימות. התקנה שיפורים ואביזרים כאלה מגדילה את הספקטרום של מה שרכבים מסוג זה יכולים לעשות, בין אם הם משמשים לפעילות פנאי ובין אם השימושים בהם הם למטרות עבודה.

ההתקנות של אביזרי רכב אלה נעשות על ידי מומחים לעניין היות והן כרוכות בקידוחים או חיבורים למרכב. שימו לב שחלק מאביזרי רכב והתקנים אלה אף דורשים בדיקה על ידי מכון רישוי והתרים ברשיון המכונית.