העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

אבזור מכוניות

בין תאורת רכב לאמצעי בטיחות

clock-icon 1 דקות קריאה

אבזור המכונית הוא בעצם התאמה שלה לצרכים האישיים שלנו: משקע USB לטעינת הסמארטפון ועד צידנית חשמלית: אלה סוגי אביזרי הרכב הנפוצים – בינינו, רעיונות בכלל לא רעים למתנה.

תאורת רכב

אביזרי הרכב הבסיסיים ביותר, המוכרים לכל נהג, הפכו בשנים האחרונות למדע של ממש. נורות הלוגן בדרגות בהירות וצבעים שונים, פסי תאורה דקורטיביים ותאורת קסנון – אביזרים לרכב שלא יתאימו לכל אחד או לכל רכב. נורות LED הופכות יותר ויותר נפוצות, וכבר היום אפשר לקנות בחנויות אביזרים לרכב מגוון גדול של נורות לד.

אביזרי רכב חיצוניים

ממדבקות שונות ועד לאומים לצלחות הקישוט. מכסים לטנק דלק ומדבקות מכסה מסוגננות גם הם אביזרי רכב פופולריים; גם מנשאי אופניים, גגונים ואף וויי גרירה כלולים בסיווג הזה. 

אביזרי רכב לחלל המכונית הפנימי

מלבד כמובן מערכות סאונד ונגני DVD, אלה כוללים גם דברים פשוטים יותר, כמו אביזרי רכב המתחברים לשקע המצת במכונית: תקעי USB הפכו ממש לאביזרי חובה: טעינת הטלפון הסלולרי תוך כדי נסיעה – במיוחד אם ה- Waze מופעל – או חיבור המחשב, נגן המוסיקה או כל אביזר אחר, נעשה דרך שקע USB. כיום, כמעט בכל חנות נוחות בתחנת דלק יש עמדה לאביזרי רכב, שבה תמצאו תקע, שצידו האחד מוכנס לשקע המצת, וצידו האחר הוא מפצל טעינה או שקע USB. אביזרי רכב פופולריים נוספים לחלל המכונית הם מחזיקי סמארטפונים: אביזרי רכב אוניברסליים אלה מתחברים לדש בורד או לשמשת המכונית, ומשמשים לקיבוע הטלפון או מכשיר ה- GPS.

אביזרי רכב כאמצעי בטיחות

אביזרים לרכב הם לא רק עניין של נוחות או קישוט. רוצים דוגמא? קחו את מצלמות הדרך. יותר ויותר נהגי מוניות משתמשים בהן כדי לתעד את הנסיעות שלהם, ולא רק הם. אביזרי רכב אלה מצלמים את הנעשה בכביש דרך השמשה הקדמית, לאחר שמתקינים אותם על הדש בורד או בתפס מתחת למראה הפנימית. מחיר המצלמות האלה לא גבוה, והן יכולות לחסוך לא מעט ויכוחים – גם עם שוטרים ובבתי משפט. המצלמות שמות קץ לוויכוח האם היתה "עצירה מוחלטת" באותו שלט עצור, ומי בעצם היה אשם בתאונה – חלילה אם קרתה.
אביזר רכב בטיחותי נוסף אותו ניתן להתקין כיום בעלות לא גבוהה הוא חיישן הרברס: מערכת שמורכבת מארבעה חיישנים שמותקנים בטמבון האחורי של המכונית, וצג דיגיטלי שמותקן בתא הנהג. המערכת מתריעה על המרחק שבין המכונית לבין גוף הנמצא מאחוריה. כך, כשאתם מגיעים הביתה ונכנסים לחניה ברברס, אתם שומרים על הרכוש שלכם ונמנעים מהפתעות לא נעימות בעליל. את הקניה וההתקנה מבצעים כמעט בכל חנות ומרכז התקנת אביזרי רכב או אזעקות למכונית.

אשר למצוא אביזרי רכב מסוגים רבים ובטווח גדול של מחירים. אביזרי רכב טובים אפשר לקנות בחנויות מתמחות או בחנויות יבואני הרכב. בכל מקרה, כדאי לעשות קצת סקר, כדי להבטיח שאביזרי הרכב שאתם קונים יתאימו למכונית שלכם – ולא רק לכיס.